Ponad dwie i pół bańki na sport!

Fot. R. Mączyński / UM Jastrzębie-Zdrój

Zarządzeniem prezydent miasta Anny Hetman zatwierdzone zostały decyzje komisji konkursowej odnośnie podziału środków na sport seniorów (czyli “realizację zadań w zakresie warunków do rozwoju sportu”). W sumie Jastrzębie-Zdrój postanowiło przyznać 2,68 mln zł i podzielić tę kwotę na dziewięć klubów. Najwięcej otrzymał siatkarski Jastrzębski Węgiel (900 tys. zł), a na „podium” mamy też hokejowy JKH GKS Jastrzębie (750 tys. zł) oraz piłkarski GKS Jastrzębie (740 tys. zł).

Pozostałe niemal 300 tys. zł podzielono na JKS SMS Jastrzębie (90 tys. zł, siatkówka kobiet), Granicę Ruptawa (80 tys. zł, piłka nożna), JKTS Jastrzębie (50 tys. zł, tenis stołowy), UKH Białe Jastrzębie (30 tys. zł, hokej kobiet), Zryw Bzie (20 tys. zł, piłka nożna) i Żar Szeroka (20 tys. zł, piłka nożna).

Zarządzenie weszło w życie z dniem podpisania, a zatem wskazane kwoty powinny niebawem trafić do poszczególnych klubów.

Źródło: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój (szczegóły >>)

  1. W tym mieście najważniejszy jest sport. Jakikolwiek i gdziekolwiek. Górnictwo upada, młodzi wyjeżdżają, inwestycji gospodarczych i ogólnospołecznych brak, ale na sport zawsze jest i będzie bo w XXI wieku, gdzie moda i przyjemności wygrywają z rozsądkiem, wszystko inne spychane jest do śmietnika.

    1. W tym regionie to wszystko upada ledwo źipie Row Rybnik ledwo źipie Odra Wodzisław i teraz poraz któryś chyli się ku upadkowi mój GKS Jastrzębie !!! Mam nadzieję że ten czarny scenariusz się nie ziści! Pomagajmy na ile możemy nawet poprzez zakup gadżetów w sklepiku Zagłębie Sosnowiec z takich gadżetów potrafi wyciągnąć ok.250 000 rocznie a u nas szkoda gadać

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?