Poruszyła się ziemia na cmentarzu

Poruszyła się ziemia na cmentarzu komunalnym. Na zdjęciu, które przysłał nam jeden z Czytelników, widać spektakularne pęknięcie i osuwającą się niebezpiecznie skarpę. Czy to miejsce jest zagrożeniem dla odwiedzających nekropolię przy ulicy Okrzei? Co z grobami naszych bliskich?

„Właśnie poznaliśmy zwycięzcę przetargu, który wybuduje w tej lokalizacji nowe kolumbarium. Już wkrótce powinny rozpocząć się prace terenowe” – mówi dyrektor JZK Marek Krakowski

„Wybrzuszenie na skarpie pojawiło się już pod koniec ubiegłego roku” – zauważa Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego – „Wówczas zleciliśmy badanie, aby poznać przyczyny tego zjawiska. Potem sytuacja unormowała się, aż do czasu niedawnych opadów deszczu. Napór wody spowodował rozluźnienie gruntu, w efekcie – skarpa osunęła się w kilku miejscach”.

Tymczasem okazuje się, że „ratunek” najprawdopodobniej przyjdzie ze strony… nowej inwestycji na jastrzębskim cmentarzu.

„Właśnie poznaliśmy zwycięzcę przetargu, który wybuduje w tej lokalizacji nowe kolumbarium. Już wkrótce powinny rozpocząć się prace terenowe. W miejscu, gdzie aktualnie znajduje się skarpa, zostanie wzniesiony mur oporowy. W ten sposób powstanie naturalna przeciwwaga dla sił natury. Chcielibyśmy, aby inwestycja została oddana do użytku w przyszłym roku” – deklaruje dyrektor Marek Krakowski.

„Nie zapominajmy, że miejsc na cmentarzu ubywa, więc musimy zagospodarować każdą lokalizację. My, ze swojej strony, na bieżąco monitorujemy sytuację i czuwamy nad całością, także pod kątem ewentualnych ruchów ziemi czy osuwisk” – pada na koniec zapewnienie.

  1. Kaczyński jest największym twardzielem ,pomysl gdyby o tobie dzień w dzień mówiono ,pisano ,szkolowano , kłamano stracił byś najbliższą rodzinę czy wytrzymał byś to psychicznie na Okrzei obsunęła się ziemia i co i jest Kaczyński wariactwo !!!!!!!

  2. Prawy i Sprawiedliw

    Poruszyła się ziemia na cmentarzu żeby zrobić miejsce dla tych wszystkich lewaków którzy nie zgadzają się że sprawiedliwym wyrokiem TK w sprawie ustawy aborcyjnej.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry