Posadź drzewo razem z urzędnikami

„Zachęcamy do udziału w akcji ekologicznej. Od 10 do 14 maja wspólnie z mieszkańcami będziemy sadzić drzewa” – informują magistraccy urzędnicy.

fot. pixabay

Z okazji Światowego Dnia Ziemi każdy jastrzębianin będzie mógł posadzić drzewo. Akcja odbędzie się w kilku miejscach, między innymi na działkach przy ulicy Okopowej i Długiej. Ilość sadzonek będzie uzależniona od liczby chętnych.

„Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, świętowanie tego dnia przesunięto. Akcja, podczas której mieszkańcy będą mieli okazję zasadzić drzewo, odbędzie się od 10 do 14 maja” – dowiadujemy się.

Zainteresowani wypełniają formularz zgłoszeniowy>>>, który dostępny jest również w holu wejścia głównego do Urzędu Miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia, wypełniony dokument należy złożyć do skrzynki podawczej lub przesłać w formie elektronicznej na adres: os@um.jastrzebie.pl (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Jak będą sadzić tak jak remontują drogi to wiele nie nasadzą, wystarczy zobaczyć zjazd z ul.pólnocnej w grodzką obie ulice były remontowane ale komu zostawili ten dziurawy zakręt to wie chyba tylko hrabianka z bunkra

  2. Posadzę na trawniku gdzie parkują auta .Akcja przyniesie skutek; jak nikt nie zniszczy . Dobrze rozumie ? Czyli ja posadzę o kto z urzędników przypilnuje ? Nie pisze złośliwie ale może nauczmy się dbać o to co mamy. Jednego roku przy przedszkolu na ul Miodowej posadzono ok dwadzieścia parę brzózek .Ile zostało ? ( przetrwało) Jedna sztuka czy to można nazwać sukcesem ? Jak wspominam to traktuje to jako porażka. Ktoś chciał dobrze a co z tego wyszło? Ludzie parkują na trawnikach bo nie mają gdzie. Pytałem P. Szeredę , na jednym ze spotkań z mieszkańcami czy można z tym zrobić w końcu porządek ? Zrozumiałem że wszyscy rozkładają ręce. Nie wiem za trudne , czy niemożliwe? Beznadziejne. No to w końcu robimy z tym coś czy usprawiedliwiamy to co na prywatnej posesji byłoby nie do pomyślenia. Jak prywatne to dbamy i to jak (można pozazdrościć) ale jak wspólne to traktujemy to jak niczyje. (można robić co komu się podoba ) Wygląda tak jak wygląda i mamy tak jak sobie na to sami pozwalamy. Wczoraj na spacerze w lesie gdzie powinno być spokojnie ,schodziliśmy co niektórzy uciekali ze ścieżki bo na crossie ktoś urządzał sobie rajd .Brak tablic rejestracyjnych w takich pojazdach to norma .Szukaj wiatru w polu . Nawet jeśli nie wolno ,to kto mógłby się tym zająć do kogo można z tym problemem? Straż Miejska – wątpię Każdy widzi to co chce zobaczyć Mimo
    wszystko na niektórych trawnikach w naszym mieście pojawiło się coś bardzo optymistycznego .Kwiaty !!! Szkoda że to wszystko rodzi się w takich bulach. Mimo wszystko popieram wszelką formę działania. To lepsze od niczego nie robienia

  3. Jaja jak berety ,PiS-uary lasy wycinają co do pnia na potęgę a tu urzędasy jakieś kwiatki propagandowe chcą sadzić.

    1. Proszę czytać ze zrozumieniem, tam nie ma słowa o kwiatkach. Skoro się Pan tak zna na wszystkim to nic tylko się zgłosić. Regułą jest że Ci co wszystko wiedzą lepiej i wiecznie krytykują to nic nie robią.

    2. Gdzie te lasy wycinają bo nie napisałeś platfusie wstrętny,wrzeszczycie że PIS coś robi nie tak ale faktów podać nie umiecie,tak było z konstytucją PIS łamie ale który artykuł to żaden platfus podać nie potrafił,aż w końcu sami się przyznali że to oni złamali wybierając na zapas sędziów

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny