Powiódł wodzisławianki do srebra!

SWD Wodzisław Śl. z trenerem Radosławem Borowskim (pierwszy z prawej); fot. Śląski ZPN

W miniony weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet U18 w Futsalu. W zmaganiach z udziałem najlepszych żeńskich ekip w kraju wzięła udział m.in. drużyna SWD Wodzisław Śląski, której trenerem jest jastrzębski szkoleniowiec Radosław Borowski. Podopieczne znanego niegdyś z futsalowej ekipy All Stars Borowskiego spisały się znakomicie, bowiem mimo wysokiej porażki w pierwszym meczu zdołały ostatecznie dotrzeć do finału, w którym pechowo przegrały po rzutach karnych.

W mistrzostwach wzięło udział szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy, z których do fazy play-off awansowały po dwie najlepsze ekipy. Drużyna SWD Wodzisław, jak wspomniano wyżej, rozpoczęła turniej od klęski z UKS SMS Łódź (1:6), ale potem rozjechała kolejno FSA Kraków (6:1) i Stomilanki Olsztyn (6:3), za sprawą czego znalazła się w czołowej ósemce.

W ćwierćfinale podopieczne Radosława Borowskiego odprawiły Pogoń Tczew (4:0), zaś w pozostałych meczach tej fazy ROW Rybnik pokonał Rekord Bielsko-Biała (1:0), UKS SMS Łódź – Wandę Kraków (0:0, k. 4:2), a Staszkówka Jelna – Wierzbowiankę Wierzbno (5:3). W półfinałach wodzisławianki wyeliminowały Staszkówkę (3:0), a łodzianki – ROW (4:1).

Tym samym w meczu o złoto doszło do powtórki z fazy grupowej. Tym razem piłkarki popularnego “Bora” postawiły rywalkom znacznie wyższe wymagania. Pojedynek o mistrzostwo Polski był bardzo wyrównany (3:3 w regulaminowym czasie), a do jego rozstrzygnięcia potrzebne były karne, które lepiej egzekwował UKS SMS (7:6).

SWD Wodzisław zagrał w składzie: Gulec, Piętakiewicz, Skupień, Jędrzejczyk, Błatoń, Psota, Karwowska, Burdzik, Jaszek, Żuchowicz, Kąsek, Herzok, Bzowska. Dodajmy, że Roksana Gulec została najlepszą strzelczynią zawodów z dorobkiem dziesięciu goli.

Źródła: Śląski ZPN, www.futsalmmp.pl

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny