Powstają nowe mieszkania na Gagarina

„Cztery mieszkania dla osób niepełnosprawnych i 15 lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych, powstaje właśnie w Jastrzębiu-Zdroju” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. archiwum

Trwa właśnie adaptacja budynku przy ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. Dotychczasowa jego funkcjonalność zostanie zmieniona. W miejsce lokali socjalnych, powstaną cztery mieszkania dla niepełnosprawnych w pełnym standardzie. Każde z nich składać się będzie z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mieszkania będą miały powierzchnię ponad 35 metrów kwadratowych.

Ponadto w budynku powstanie piętnaście lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych. Te będą mieć, zgodnie z ustawą, zaniżony standard. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła od niespełna 13 do 19 m2, ze wspólnymi toaletami i natryskami.

Dodatkowo planowany jest remont części użytkowej obiektu, a powstałe pomieszczenia przeznaczone zostaną na działalność Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenie dla sołtysa.

Koszt robót budowlanych opiewa na 2 miliony 500 tysięcy złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Agetron to może przerzuc się na komunikację miejską jak masz problem. Nie wspieram ale dlaczego dzieci mają na tym tracić? W niczym nie są gorsze a większa patologia jest tysiąc lecie

  2. Jak najbardziej jestem za pomocą osobom niepełnosprawnym, ale ludzie w eksmisji ? Przecież miasto nie narobiło im długów to dlaczego mają jeszcze otrzymać mieszkanie za darmo? Żeby kogoś eksmitować to naprawde potrzeba czasu i jest to ostateczność. Powinni je odpracować albo sami remontować na własną rękę. Tak za chwile bedzie wszystko zniszczone i zdewastowane.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry