Powstają nowe mieszkania na Gagarina

„Cztery mieszkania dla osób niepełnosprawnych i 15 lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych, powstaje właśnie w Jastrzębiu-Zdroju” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. archiwum

Trwa właśnie adaptacja budynku przy ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. Dotychczasowa jego funkcjonalność zostanie zmieniona. W miejsce lokali socjalnych, powstaną cztery mieszkania dla niepełnosprawnych w pełnym standardzie. Każde z nich składać się będzie z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mieszkania będą miały powierzchnię ponad 35 metrów kwadratowych.

Ponadto w budynku powstanie piętnaście lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych. Te będą mieć, zgodnie z ustawą, zaniżony standard. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła od niespełna 13 do 19 m2, ze wspólnymi toaletami i natryskami.

Dodatkowo planowany jest remont części użytkowej obiektu, a powstałe pomieszczenia przeznaczone zostaną na działalność Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenie dla sołtysa.

Koszt robót budowlanych opiewa na 2 miliony 500 tysięcy złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Agetron to może przerzuc się na komunikację miejską jak masz problem. Nie wspieram ale dlaczego dzieci mają na tym tracić? W niczym nie są gorsze a większa patologia jest tysiąc lecie

 2. Jak najbardziej jestem za pomocą osobom niepełnosprawnym, ale ludzie w eksmisji ? Przecież miasto nie narobiło im długów to dlaczego mają jeszcze otrzymać mieszkanie za darmo? Żeby kogoś eksmitować to naprawde potrzeba czasu i jest to ostateczność. Powinni je odpracować albo sami remontować na własną rękę. Tak za chwile bedzie wszystko zniszczone i zdewastowane.

 3. Wreszcie będzie przysłowiowy “bicz” na tych, którzy mogą, a nie chcą pracować. Całe życie pasożytują na pracy innych. Każdy z nas może się znaleźć chwilowo w trudnej sytuacji, ale trzeba starać się wyjść z biedy, a nie tkwić w niej całe życie żyjąc z zasiłków.

 4. Oby tylko wstęga na otwarciu była przecinana złotymi nożycami, a dłonie hrabiny były w aksamitnych rękawiczkach

 5. XXI wiek a toaleta wspólna , gdzie tu logika. Powinni ten blok wyburzyć i plac zabaw zrobić dzieciom w końcu bo jak na razie same ławki i piaskownica. Brawa dla urzędu miasta może kolejny wybieg dla psów zróbmy.

  1. Ala a co ty bys chciala wiecznie wspierac patologie ?? Pijanstwo, burdy? Jak cos metalowego sie tam pojawi to odrazu ukradna.

   1. Jak na razie to częściej na portalu można czytać o patologia na Jastrzębiu a złodzieje są wszędzie więc nie mierz wszystkich równa miara

  2. Co Ty dupcys kobito ile tych placów można robić ,co zagajnik to plac zabaw??? A może jakis parking bo odwieczny problem,

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny