Powstanie nowe rondo. Zgadnijcie gdzie?

fot. Marek Wróbel

Ulica Podhalańska.

Sznur pędzących samochodów, nierzadko brawura kierowców, niepewność zdezorientowanych pieszych. Jednocześnie wzdłuż drogi znajdują się punkty handlowo-usługowe, dyskonty, popularna piekarnia, a także zjazd ulicą Młyńską na pobliskie osiedle domków jednorodzinnych.

Problem w tym, że jeśli niezmotoryzowany mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, taki statystyczny pieszy, chciałby odwiedzić jeden ze wskazanych „przybytków”, najpierw musi przeprawić się na drugą stronę ulicy. A tu, choć wspomniana droga jest równa jak tafla lodowiska, zaczynają się schody…

„Tam jest słaba widoczność. A przejścia dla pieszych nie są wystarczająco oświetlone. Stąd co jakiś czas słyszymy o wypadkach z ich udziałem. A już na wysokości ulicy Młyńskiej – to szkoda mówić! Ani wjechać, ani wyjechać, przeprawić się na drugą stronę drogi – tym bardziej. Sznur samochodów, jedna wielka rzeka, dlatego przydałoby się rondo” – zaproponował jeden z naszych Czytelników.

No i mamy dla niego dobre wiadomości.

Jak już informowaliśmy, Jastrzębie-Zdrój otrzyma niemal 39 000 000 złotych bezzwrotnego dofinansowania z pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. W tym 9 690 000 złotych (miasto dołoży kolejne 9 700 000 złotych – przyp. aut.) na I etap zadania pod nazwą „Zapobieganie wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców osiedla Pionierów”, co w praktyce oznacza budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Podhalańska-Zielona-Młyńska.

  1. Powstanie tam gdzie go jeszcze nie ma. Jeśli nowe rondo rozładuje hamowanie ruchu to jesteśmy za tym aby powstało. Teraz, zanim rondo powstające na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i Graniczna nie zostanie otwarte ruch na Podhalańskiej jest ogromny. Uruchomienie tego ronda w całości jest zapowiadane na 28 października. Czy nic nie popsuło planów budowniczym?

    1. Jak ma pomóc to ok ale czemu na ulicach Warszawska, Północna ciemno jak w du.. e. Strach wejść na przejście dla pieszych. Jak tak ma wyglądać poprawa bezpieczeństwa to dziękuję takim idiotom.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?