“Pozbyliśmy się 1200 starych kotłów”

„W piątek, 23 kwietnia, zakończy się nabór wniosków o dotacje na zakup i montaż urządzeń grzewczych oraz urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych” – przypominają magistraccy urzędnicy.

fot. pixabay

„Wasze zainteresowanie było dotychczas ogromne, co nas bardzo cieszy. Złożyliście ponad 1000 wniosków do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Niestety, tegoroczna pula przeznaczona na ten cel już się kończy. Dlatego ostatnim dniem przyjmowania wniosków jest piątek, 23 kwietnia. Początkowo na dotacje w 2021 roku przewidziana była pula 3 milionów złotych. Zainteresowanie jest jednak tak duże, że postanowiliśmy zwiększyć te środki o kolejny milion” – słyszymy w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Na dofinansowania urządzeń wytwarzających zieloną energię oraz na wymianę kotłów od 2016 roku do mieszkańców trafiło prawie 14 mln złotych.

„Zaangażowanie jastrzębian w działania proekologiczne jest bardzo duże, niejednokrotnie przewyższa mieszkańców dużo większych miast. Już pozbyliśmy się około 1200 starych kotłów – to bardzo dobry wskaźnik” – ocenia Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Wciąż można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego oraz urządzeń służących retencjonowaniu wód opadowych i roztopowych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““Pozbyliśmy się 1200 starych kotłów””

  1. “Wciąż można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego”

    Co z tego że można się starać jak miasto i wodociągi mają to w du… i nie chcą przeciągnąć swojej rury o 300 metrów.
    A co gorsze chcieliśmy sami zainwestować i zapłacić te 300 metrów żeby nas podłączono i NIE MOŻNA miasto i wodociągi kategorycznie się sprzeciwiają!

  2. A może pozbyć się starych samochodów, które blokują parkingi. Jeden taki o rej. ZLO stoi przy Katowickiej 3. Wrósł w płytki i blokuję miejsce dla innych mieszkańców klatki nr 3.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny