“Pozyskaliśmy ponad 2 miliony!”

„Pozyskaliśmy ponad 2 miliony dofinansowania na dalszą przebudowę ulicy Wyzwolenia!” – piszą z dumą magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

2 071 085,50 zł otrzymało miasta Jastrzębie-Zdrój z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę i przebudowę ulicy Wyzwolenia od skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ulicą Przemysłową w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach otrzymanych pieniędzy przebudowany i rozbudowany zostanie 560-metrowy odcinek drogi ulicy. Na całej długości zostaną zbudowane chodniki, pobocza, ciągi pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem. Rozbudowane zostanie również skrzyżowanie ulicy Wyzwolenia z ulicą Przemysłową.

„Odcinek objęty zadaniem jest w bardzo złym stanie technicznym, nie posiada chodników ani oświetlenia. Istniejące pobocza gruntowe w wielu miejscach nie spełniają podstawowych parametrów technicznych – są one nieutwardzone, ulegają zwężeniu i podwyższeniu” – podkreśla wiceprezydent Roman Foksowicz.

„Na tym odcinku są miejsca, gdzie nie ma pobocza, a piesi zmuszeni są korzystać z jezdni – dodaje. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Miasto Jastrzebie dostalo ,jak informowaly media ,bardzo duza dawke pieniedzy,takze oczekujemy od wladz DZIALANIA dla mieszkancow ,podatnikow.Tylko z glowa,a nie tak jak dotychczas.!Chocby to co sie robi w parku i o jakis dziwnych planach na bylej kopalni Moszczenica.Glownie, niech ta ”kasa” idzie dla polepszenia bytu i komfortu jastrzebian.Daleko nie trzeba szukac, ; parkingi .nowy kameralny stadion ,aqua park,……Wiecej inwencji ,madrego nowoczesnego dzialania.

 2. Ja Pierre Dole

  Pani prezydent. Po co remont ulicy. Proponuję zainwestować w port dalekomorski. Pomysł mostu kolejowego gdzie nie będzie kolei już jest w realizacji więc trzeba iść za ciosem.

  1. nie jesteś na bieżąco… Teraz inwestuje się w loty kosmiczne. A więc budujmy kosmodrom, a najlepiej Ośrodek Kosmiczny imienia Antoniego Macierewicza, albo Lecha Kaczyńskiego…

   1. Ja Pierre Dole

    Można jeszcze inaczej. Po co remontować ul. Wyzwolenia skoro w Berlinie już wyremontowali. Zamiast tego wydajmy na ośmiorniczki. Podobno jest już u nas suchi-bar.

  2. Przemyśl to jeszcze raz. Wiemy, że może ci się to nie udać. Twój rozum ma spore trudności. Tylko proste myślenie daje ci jakieś efekty. A problem z remontem ulicy Wyzwolenia, jest problemem bardziej skomplikowanym.
   Innym problemem, jest zachowanie pracowników UM. Oni są dla nas, aby nam się żyło lepiej. Ale naszych uwag nie biorą pod uwagę. Trudno powiedzieć dlaczego. Czy ty nie jesteś urzędnikiem z UM?

 3. cytat:
  “…przebudowę ulicy Wyzwolenia od skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ulicą Przemysłową…”

  Czyli dalsze spłacanie długów za wybory dla lokalnych biznesmenów na koszt podatnika.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?