Prawie 100 osób na froncie walki z zimą

Jastrzębska aura znowu okazała się nieobliczalna. W lutym zaczął „na bezczelnego” padać śnieg… Paranoja! Co ciekawe, niespełna miesiąc temu miasto pochwaliło się na swojej stronie, że „zima nie zaskoczyła drogowców”. A jak obecnie wygląda sytuacja na drogach w Jastrzębiu-Zdroju?

Tak dzisiaj rano wyglądała aleja Piłsudskiego (fot. Marek Wróbel)

„Aktualnie na terenie miasta w ramach akcji zima pracuje 95 osób. Na drogach pracuje 50 pojazdów, w tym pługo-piaskarko-solarki, pługo-piaskarki, ciągniki z pługiem i rozrzutnikiem oraz mikrociągniki” – informuje jastrzębski magistrat.

A tak jedno z jastrzębskich skrzyżowań

Przypomnijmy jeszcze… „Ponad 3 miliony złotych – tyle wynosi kwota przeznaczona na utrzymanie miasta w sezonie zimowym. Okres ten rozpoczął się 1 grudnia i potrwa do 31 marca. O to, by drogi były przejezdne, a chodniki odśnieżone, dba 8 firm. Do prowadzenia odśnieżania i posypywania dróg do dyspozycji jest 12 pługo-piaskarko-solarek, 18 pługo-piaskarek, 21 ciągników z pługiem i rozrzutnikiem oraz 16 mikrociągników do pozbywania się śniegu z chodników i deptaków” – podkreślają magistraccy urzędnicy.

  1. Tak są super przygotowani że na chodnikach tyle sniegu że nie da się po nich chodzić i ludzie musza iśc ulica….

    1. to trzeba fruwać he to niech zrobią prace społeczne i łopaty w rękę i heja do odśnieżania lub pogonią bezdomnych do odśnieżania

  2. Odśnieżanie -ślizgi temat dla urzędu miejskiego. Trzy miliony dzielimy na 8 firm i mamy wynik 375.000 na firmę. To może dużo lub mało na odśnieżanie . Jeśli braknie im funduszy mam nadzieję że nie będzie aneksów do umów. Mam pytanie -dlaczego 8 a nie 20 czy nawet 100+.Następne pytanie -kary za nieodśnieżenie. Może się czepiam ale śnieg w lutym dobry dowcip ,w czerwcu to tak! bo są wszyscy przygotowani do odśnieżania.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?