Prezydent o Żelaznym Szlaku: “To fantastyczna trasa!”

„O tym, że Żelazny Szlak Rowerowy to prawdziwy turystyczny hit, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Potwierdzają to również najnowsze dane. Licznik przejazdów przy ulicy Chlebowej zanotował już ponad 200 tysięcy przejazdów trasą uznawaną za najpiękniejszą tego typu w Polsce” – cieszą się w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Urzędnicy przypominają, że pierwsze szacunki zakładały, iż rocznie na całej trasie pojawi się około 30 tysięcy rowerzystów. Tymczasem nie minął jeszcze rok od oddania jastrzębskiego odcinka, a statystyki są wielokrotnie wyższe.

Obecnie Żelazny Szlak Rowerowy uznawany jest za jedną z najlepszych tras w Polsce. Zaledwie kilka dni temu zwyciężył w głosowaniu internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2021.

„Ogromnie cieszy mnie popularność Żelaznego Szlaku Rowerowego. To fantastyczna trasa, jedna z najlepszych w Polsce” – podkreśla prezydent Anna Hetman.

Żelazny Szlak Rowerowy ciągle się rozwija. Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na jastrzębskim odcinku powstaną dwie stacje do ładowania rowerów elektrycznych o napięciu 230 V oraz dwie samoobsługowe stacje do naprawy rowerów. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Trasa może i jest fajna ale dla rowerów!!! A nie dla osób chodzących z pieskami, ludzi na hulajnogach rolkach, ostatnio nawet i grzybiarzy, którzy na bokach trasy zbierali grzyby a rowery oczywiście na środku drogi. Trasa jest do spokojnej jazdy a nie wyścigów “zapalonych” rowerzystów ukrytych w swoich kaftanach, kaskach i sportowych okularach, jedz wolniej to za chwilę usłyszysz parę miłych słów o sobie. Można tu wyliczać bez końca. Na przystankach na trasie pod wiatami siedzi młodzież, wali alkohol przeklina itd więc człowiek jedzie dalej. Rzadko kto na trasie liczy się z drugim człowiekiem i to jest smutne. Jeżdżę codziennie więc to nie wymyślone rzeczy.

    1. Niestety to prawda. Jechał tamtędy również motocyklista. Warto się temu przyjrzeć zanim stanie się tragedia. Może kontrola?

  2. To fantastyczna trasa, jedna z najlepszych w Polsce” – podkreśla prezydent Anna Hetman.
    To niech zabierze swoje 4 litery i pojeździ po Polsce to przekona się czy jedna z najlepszych. Fantastyczna – ha, ha może ma bujną fantazję?

  3. OWN nieskończony, w zdroju postawiony blaszak koło szkoły muzycznej,ciekawe kto tam będzie chodził i słuchał co tam się będzie odbywało.Kolejna sprawa Gwarek,z niego też przerobiony na wielki czarny kloc,brawo p.Hetman niech pani dalej tak rządzi miastem

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?