Prezydent solidarna z Bogatynią?

„Pani Prezydent reprezentowała Miasto Jastrzębie-Zdrój uczestnicząc w IV Forum Burmistrzów Sprawiedliwej Transformacji. Podczas tego forum rozmawiano o tym, jak powinna wyglądać sprawiedliwa transformacja gmin i miast górniczych, aby jak najlepiej służyła mieszkańcom gmin górniczych” – czytamy w interpelacji radnego Piotra Szeredy.

„Obecnie najbardziej zagrożonym miastem górniczy miastem jest Bogatynia. Mieszkańcy miasta i gminy Bogatynia obawiają się o swoją przyszłość. Wszystko z powodu konfliktu wokół kompleksu Turów, który jest największym pracodawcą i płatnikiem podatków w gminie. Podobnie jak w przypadku naszego miasta jest JSW S.A. Obecnie mieszkańcy Bogatyni, górnicy kopalni Turów potrzebują wsparcia i solidaryzmu” – zauważa miejski rajca.

Jak dodaje radny, patrząc na materiały z forum można wysnuć wniosek, że „jak zwykle przy takich spotykaniach poza towarzyskimi wymianami poglądów zabrakło dokładnych szczegółowych projektów”.

„Wydano pieniądze na forum bez przygotowania projektów oraz planów do realizacji, aby przygotować rozwiązania zapobiegające zapaści gospodarczej i społecznej powstałej po likwidacji zakładów górniczych” – ocenia i jednocześnie pyta, czy burmistrzowie gmin górniczych, w tym prezydent Anna Hetman, wyrazili choćby odrobinę solidarności z mieszkańcami gminy Bogatynia.

 1. Dżordż Lowerboj

  Pani prezydent to niech się solidaryzuje, ale z mieszkańcami swojej upadającej osady górniczej.
  Póki co, to jej analizy, wizualizacje, projekty i ankiety w żaden, absolutnie w żaden sposób jeszcze nikomu nie pomogły.
  No chyba, że finansowo firmom pociotków, którym te bzdurne statystyki zleca.
  Młodzież jak opuszcza ten grajdoł, tak opuszczała i nawet w snach nie zamierza tutaj już nigdy wracać.
  Gdyby AH miała chociaż odrobinę, za grosz honoru, to by już dawno, dawno temu dobrowolnie abdykowała.

 2. od znajomych w Niemczech dowiedziałem się,że kiedy zimą było przez dłuższy czas bezwietrznie i elektrownie wiatrowe nie dawały energii;zwiekszono wydobycie węgla brunatnego aby zwiekszyć moc normalnych elektrowni……i “ekolodzy” nie protestowali;ani UE nie nakładało kary;a kiedy znalazlem się w niemieckim Zittau;po drugiej stronie granicy polskiej-gdzie dziala kilka takich przedsiębiorstw jak Turów;”zadziwił” mnie zdewastowny ksieżycowy krajobraz pokopalnianych olbrzymich terenów;czegos podobnego nie widzałem nigdzie indziej…..

 3. Bogatynia,Turów/zaglądam tam rzadko/;pamietam jak zwycieżył tam w wyborach prezydenckich Trzaskowski……który po “konflikcie” z UE apelował do władz o natychmiastowe zamkniecia kopalni i elektrowni….i pamietam rozgorycznie mieszkańców i ich reakcję na wyPOwiedż ich kandydata;nie będę przytaczał ich słów;/bo to wulgaryzmy/;szkoda mi tych ludzi…..

 4. Z tymi mieszkańcami Bogatyni i okolic jest pewien kłopot. To że zagrożone są tysiące miejsc pracy i 7 % polskiej energetyki to nie trzeba nikomu tłumaczyć.O to ma walczyć rząd zjednoczonej prawicy,Solidarność ,samorządowcy itd.Ba mają tak walczyć żeby nie ustąpić na krok, bo inaczej to bieda ,nędza i perspektywa emigracji.Natomiast kiedy dochodzi do wyborów w Bogatyni to mieszkańcy wybierają przedstawiciela opozycji.Tej ,która popiera,pakiet klimatyczny ,w związku z którym opłaty za emisję CO2 wzrosły 10 krotnie do ponad 50euro za tonę ,tej która ,(kiedy protestuje Solidarność w Luksemburgu )popiera rezolucje uderzające w Polskę .Przykładów szkodzenia Polsce przez opozycję można by mnożyć. Ci ludzie jawnie dopuszczają się zdrady RP. To jak to jest w końcu z tymi mieszkańcami Bogatyni ?Może zlikwidować kopalnię ,zamknąć elektrownię ,tobołek na plecy i do roboty na zachód ?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?