Problem z klientami bez maseczek?

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Bez wsparcia mundurowych sklepy często nie dają sobie rady z osobami niestosującymi się do obowiązujących obostrzeń. Komunikaty głosowe o obowiązku zachowania dystansu, a także zakrywania nosa i ust są wielokrotnie odtwarzane. Dodatkowo ochrona sklepu na bieżąco zwraca uwagę klientom. Mimo to nadal jesteśmy świadkami przypadków niestosowania się do obowiązujących obostrzeń i braku reakcji na interwencje pracowników placówek handlowych.

We wtorek, 25 stycznia, sklepowy monitoring wspierał jastrzębskich mundurowych w trakcie kontroli galerii. Osoby niestosujące się do obowiązujących zaleceń, a widoczne w oku kamery, były legitymowane przez patrole znajdujące się na terenie sklepów. Wszystko po to, aby zweryfikować, czy klienci korzystają z maseczek.

Niestety, coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy stosować maseczki ochronne. Ważne, aby używać ich w sposób właściwy, dlatego powinniśmy mieć dokładnie zasłonięte usta oraz nos. Tam, gdzie to możliwe, policjanci pouczają i tłumaczą cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Śmiechu warte te maseczki ja. Nosiłem zaszczepiłem się w pełni.wyslal mnie lekarz na test bo w rodzinie był covid .oczywiście wyszedł test pozytywny ani kataru ani kaszlu nic coś mi tu śmierdzi z tymi testami

   1. Albo jesteś nowy na forum albo świadomie pyszczysz. Przecież to mój trol. Większość forumowiczów zna moje zdanie w temacie srajdemii czy kagańców…

     1. do @EDD
      Wiesz, zastrzec sobie nie można, bo to tylko nick a nie dane osobowe. Ale to forum jest tak małe, wręcz „wsiowe”, bo jak je inaczej nazwać, jeśli przewija się tu kilkanaście w porywach do kilku dziesiątek piszących.
      Można pisać wszystko jako Anonim. Ale dyskusja z Anonimami, których jest tu X – trochę jak z głuchym telefonem. A w związku z tym, że jest tu tak mało użytkowników, którzy zdecydowali się JAKOŚ nazwać i wyróżniać w celu DYSKUSJI (a czasem ubliżania, jak to w przypadku osoby, do której piszesz) – wskazane byłoby wg netykiety nie powielać nicków już istniejących. Jeśli jest już jakiś „Karol”, to inna osoba również o tym imieniu może się nazwać „KarolX”, „Karol1”, „Karol_prawdziwy”, czy dowolnie jak, jeśli już chce funkcjonować swoim imieniem, i równocześnie być kojarzonym ze swoimi poglądami/zdaniem.
      A jeśli ktoś używa i powiela istniejący nick głównie w celu ośmieszenia, czy wyrażania skrajnie przeciwnych poglądów na forum – to już jest trolowanie. Szkoda mi takich ludzi, bo to świadczy o ich nikłym poczuciu własnej wartości. Chcą zaistnieć w świecie wirtualnym i być zauważonym, docenionym lub wywołac skrajne emocje. Nie chciałbym rozwijać, bo w dalszym kroku może to doprowadzać do niebezpiecznych czynów…
      Potraktujmy tych trolków z przymrużeniem oka. Oni piszą i się cieszą, ale może kiedyś dorosną… umysłowo…

  1. piko to chyba masz ten narząd, który powinien służyć m.in. do myślenia…
   Wystarczy nie przyjmować mandatu. Noszenie tych kagańców jest nadal nieprzepisowe (zdarza się, że jakaś sędzina-covidianka uzna mandat… takich mamy sędziów). Niestety większość policjantów to wyrobnicy, którzy za ochłapy polują na ludzi rozsądnych.
   Tych nie wystawiajacych mandatów jest garstka i mają problemy z „dwupalczastymi” przełożonymi…

  2. Edek z fabryki kredek

   Ciekawe a moze od razu do wiezienia sam nie nosze zadnych durnych maseczek wiec moze bym dostal z trzy miesiace chciaz bym sobie zaoszczedzil na oplatach i wyzywieniu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry