Amfetaminę produkowali… w mieszkaniu

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Mundurowi nieustanie prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie przestępczości narkotykowej. Jednym z efektów tej aktywności było ujawnienie nielegalnego, domowego laboratorium wytwarzającego narkotyki. Na ślady „domowej pracowni” produkującej amfetaminę trafili niedawno jastrzębscy kryminalni. Policjanci zatrzymali 25-letniego jastrzębianina oraz 25-letniego mieszkańca Katowic. Jeden z nich w trakcie czynności próbował uciec.

W jednym z mieszkań – oprócz gotowej już amfetaminy oraz katynonu – mundurowi ujawnili różnego rodzaju środki chemiczne, które miały służyć do produkcji kolejnych partii narkotyków. Zabezpieczone zostało także wyposażenie domowego laboratorium: kanistry, mieszadła, menzurki i różnego rodzaju pojemniki służące do produkcji substancji odurzających. Oprócz tego w lokalu znajdowały się prekursory i odczynniki chemiczne niezbędne do wytwarzania narkotyków. Czarnorynkowa ilość zabezpieczonych, gotowych już substancji to 25 kilogramów amfetaminy i około 1 kg katynonu, co stanowi 260 tysięcy porcji.

Zatrzymani 25-latkowie zostali doprowadzeni do prokuratory, gdzie usłyszeli zarzuty wytwarzania środków odurzających. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, skierowany został wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd podzielił argumentację śledczych i zastosował wobec 25-latków tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

PS. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, podczas policyjnej akcji ewakuowano w sumie 37 mieszkańców feralnej klatki, z uwagi na substancję nieznanego pochodzenia, jaka rozlała się w „domowej pracowni”. Na miejsce, jeden z bloków przy ulicy Wielkopolskiej, zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej, w sumie 25 strażaków, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Ekologiczno-Chemicznego z Bielska-Białej. Na szczęście substancja okazała się niegroźna dla życia i zdrowia ludzi.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis