“Profesor” zachęca do hokeja

Fot. Laszka Hawks

Od niedawna w naszym mieście funkcjonuje Akademia Hokejowa Leszka Laszkiewicza, która zaprosiła w minioną sobotę do udziału w Śląskim Pikniku Rodzinnym z Hokejem na Rolkach. Przez kilka godzin dziewczęta i chłopcy całkowicie za darmo uczestniczyły w turnieju na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej, a także miały okazję do wspólnej zabawy m.in. na dmuchanym zamku oraz oglądania w akcji tancerek z Explozji Tańca.

Warto podkreślić, że w turnieju hokeja na rolkach nie liczyły się wyniki, a sam udział. Zgłoszeni zawodnicy z całego naszego regionu zostali podzieleni przez organizatorów na zespoły, przy czym kryterium były tu nie umiejętności, a jedynie wiek zawodników. Generalnie celem organizatorów było zachęcenie dzieci do hokeja, w którym – w przypadku naszego kraju – od lat brakuje strumienia świeżej krwi. Dodajmy, że sam “Profesor” Leszek Laszkiewicz nie tylko patrnował imprezie, ale i chętnie udzielał porad swoim (miejmy nadzieję) następcom. Swojego starszego kolegę z tafli odwiedzili zresztą w Hali Widowiskowo-Sportowej zawodnicy JKH GKS Jastrzębie Marek Hovorka i Maris Jass.

Dodajmy, iż Śląski Piknik Rodzinny odbył się w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na 2020 Rok. To właśnie z tego źródła organizatorzy pozyskali sporą część środków na organizację imprezy, w której “za free” bawiła się młodzież z Jastrzębia-Zdroju i okolic.

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny