“Proszę iść do banku i wypłacić wszystkie pieniążki”

fot. Śląska Policja

Tylko w poniedziałek, 26 kwietnia, oszuści próbowali dwukrotnie wyłudzić pieniądze od starszych osób. Na szczęście – bezskutecznie. Mężczyzna dzwoniący do mieszkanki Bzia, podając się za policjanta, przekazał, że został odnaleziony jej podrobiony dowód osobisty. W trakcie rozmowy wypytywał, w jakim banku ma konto oraz jakie posiada oszczędności. Kobieta uwierzyła oszustowi, który poinstruował ją, że aby uchronić się przed utratą oszczędności musi pójść do banku, wypłacić „pieniążki” i przekazać je policji. Jastrzębianka natychmiast udała się do placówki bankowej, wybrała oszczędności i pojawiła we wskazanym miejscu, gdzie czekał na nią oszust. Tutaj kobieta zobaczyła mężczyznę w maseczce i nabrała podejrzeń, że może to być oszust. W efekcie nie przekazała pieniędzy oczekującemu.

Druga próba oszustwa miała miejsce około godziny 11.00 w dzielnicy Zdrój, gdzie dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako policjant i powiedział, że znaleziono podrobiony dowód osobisty kobiety oraz że pobliska ulica jest obstawiona przez oszustów, którzy mogą próbować włamać się do jej mieszkania. Kobieta nie dała wiary telefonującemu mężczyźnie i od razu powiadomiła policję. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““Proszę iść do banku i wypłacić wszystkie pieniążki””

  1. Powiedzcie mi jedno, skąd te “medy” wiedzą do kogo dzwonić ?? Skąd wiedzą, że dana osoba ma w danym banku na koncie tyle kasy ????. Bo w google tego nie znajdziesz. Więc to pracownicy bankow sprzedają dane lub sami to robią, bo jak inaczej to wytłumaczyć ??

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny