Przebiegł trzy pasma górskie!

Niecodziennym wyczynem popisał się w miniony weekend reprezentant Klubu Biegacza Fartlek oraz jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego Patryk Zabrzewski, który ukończył górski maraton w ramach Zimowej Triady Etapowej. Na dystans 46 km złożyły się trasy rozlokowane na trzech pasmach górskich, kolejno Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Co jednak istotne, całej trasy nie pokonuje się w „jednym strzale”, tylko w trzech odcinkach czasowych, rozgrywanych kolejno rano w sobotę (Gorce, 18 km, przew. 858 m), wieczorem w sobotę (Pieniny, 6 km, przew. 411 m) oraz w niedzielny poranek (Beskid Sądecki, 22 km, przew. 1257 m). Nie można wykluczyć, że takie rozwiązanie (szczególnie w przypadku trzeciego z etapów) może być bardziej wymagające niż bieg ciągły.

W rywalizacji mężczyzn Patryk Zabrzewski wywalczył 32. miejsce z czasem łącznym 6 godzin, 3 minut i 5 sekund. Do zwycięzcy, Włocha Nicoli Parisa, nasz zawodnik stracił nieco ponad siedem kwadransów. Imprezę na dystansie maratońskim ukończyło ponadto sto mężczyzn i kobiet.

Dodajmy, że w ramach górskiej rywalizacji uczestnicy odwiedzili m.in. Lubań, Czyrteż Grywaldzki, Krościenko nad Dunajcem, Stajkową, Bereśnik, Czeremchę czy Dzwonkówkę. Fantastycznym bonusem był taki oto widok na ośnieżone Tatry.

Źródła: Facebook / KB Fartlek, DoStartu.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.