Przemoc z powodu płci?

Jak informuje jastrzębski magistrat, od 25 listopada do 10 grudnia trwa Międzynarodowa Kampania „Biała Wstążka”.

fot. pixabay

„Te daty są nieprzypadkowe. 25 listopada przypada Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet, zaś 10 grudnia to międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wybór tych dat ma przypominać, że prawa kobiet są istotną częścią praw człowieka” – dowiadujemy się.

Do kampanii włączają się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Jego członkowie będą do 2 grudnia pełnić dyżury telefoniczne pod nr tel. 578 626 053. Dzwonić można każdego dnia od godz. 10.00 do 12.00. Dzwonić mogą zarówno osoby doświadczające przemocy, jak i świadkowie takich zjawisk.

„Warto pamiętać, że przemoc może przybierać różne formy. Może być nią zaniedbanie, przemoc psychiczna lub ekonomiczna, szeroki wachlarz zachowań, naruszających prawa i dobra osobiste innych osób” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Przemoc fizyczna, emocjonalna bez względu w jakiej postaci użyta, jest okrucieństwem. Związek w którym pojawia się przemoc, to ciągła udręka, życie w atmosferze napięcia, pretensji, krzyków i strachu. Szczypanie i popychanie wyzywanie i szantaże to według mojej byłej żony nie było pzremocą jaką człowiek czuje ulgę kiedy jest po wszytskim i przebywa sam w przyjaznej atmosferze

 2. kobiety nie dac się p……ąc czym ma sie pod ręką aby poczuł jeden z drugim a później wezwac policję i zrobić tak, ze broniłyście się bo np. bił was a jedna nawet koleżanka kiedys speciajlnie się podrapała i udupiła swojego chłopaka który jej zalazł za skórę.

 3. Robili kiedyś badania i okazało się, że te badania burzą mit kobiety jako wyłącznej ofiary przemocy. Pokazują również, że problem przemocy wzrasta od kobiet do mężczyzn i jest to też duży problem ale jest on problemem wstydliwym. Nie ulega wątpliwości,
  że takie zjawisko istnieje oraz że jego skala jest o wiele większe niż się
  dotychczas sądziło. Teraz kobiety stosują przemoc która zaczyna sie od obelg, gróźb i nękania jak równiez dochodzi do rękoczynów i czasem kończy się to mężczyzny uszkodzeniem ciała bo potrafią uderzyć jakimś przedmiotem faceta szantażują facetów dziecmi, sprawdzanie na kazdym kroku, wyśmiewanie, tylo że w wielu przypadkach faceci nie zgłaszają takich rzeczy ze wstydu. Bo nie chcą uchodzić zza mięczaków a w tym przypadku są nimi. Teraz kobiety sa coraz bardziej agresywne i złe.

 4. Mdli mnie, jak czytam te bzdety. Wszyscy mają “prawa”, tylko nie mężczyźni (a zwłaszcza biali). Ktoś dobrze wie, jak rozpieprzać tradycyjną rodzinę. Metodycznie, poprzez “prawa kobiet”, “prawa” zboczeń, demonizację klapsa itd.itp.

 5. U mnie za ścianą słychać jak do męża mówi żona ty stary h…jesteś do niczego nawet dobrze zarobić nie możesz ciulu jeden. Baby są teraz okropne i wulgarne

  1. do wezyr ja mam dwie takie co słychać jak ryją drą po swoich chłopach dlatego z swoją szantrapa się rozeszłem bo już miałem dosyć tej pyskówki jestem trez szczęśliwy i najadełm się tego miodu

   1. Socjopatię, antyspołeczne zachowania, manipulację, kłamstwa, znęcanie psychiczne, ekonomiczne, poniżanie, ubliżanie,wynosi się z domu. Często to zjawisko dotyczy 3, 4 pokoleń prababci, babci, dzieci i wnucząt w danej rodzinie, bo inaczej nie potrafią się zachować, brak prawidłowych wzorców, chęci do zmian.Wuczone latami, doskonalone.Działania podejmowane są przez kobiety i mężczyzn w różnych sytuacjach, najlepiej ,aby nie było świadków. Ale dziś ludzie są bardziej świadomi, można wykorzystać różne narzędzia, instytucje, fundacje ,aby skończyć z takimi ludźmi.

    1. Jakie ty masz geny bo może tez masz złe i przekazali si nieciekawy charakter i jakieś destrukcyjne zachowania np. choleryczny temperament a co ci ludzie nie mają prawa zyć moze warto zastanowić się dlaczego tacy są ten chłopak 18 letni co zamordował swoich rodziców a matka była nauczycielką a on w strazy granicznej rodzina na poziomie a on ich zamordował to było głośne. Albo syn pani prokurator co mówili w tv jak korepetytorce uciął głowę.

     1. Z socjopatami nie dyskutuje się. Nauczyciel, pracownik służb mundurowych , prokurator również może być socjopatą, żaden argument.

 6. Teraz kobiety stosują przemoc psychiczna a nawet fizyczna ale chłopy nie chcą się przyznać bo wstyd im że baba ich bije. A po drugie skoro feministki chciały równouprawnienia to dlaczego my faceci mamy być od dźwigania a kobita nie lub dlaczego ja nam płacić w restauracji tylko a kobita nie jak równouprawnienie to po równo.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny