Przez pandemię nie kontrolują “kopciuchów”?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Jeszcze w 2018 roku pisaliśmy…

„Jak informuje Straż Miejska, kontynuowane są kontrole przydomowych palenisk mające na celu podniesienie świadomości właścicieli posesji oraz minimalizację emisji niebezpiecznych dla zdrowia pyłów zawieszonych. W miesiącu lutym przeprowadzono 128 kontroli palenisk. W ośmiu przypadkach nałożone zostały mandaty karne za spalanie niedozwolonych paliw”.

A teraz, drodzy Czytelnicy?

„Kontroli w tej chwili jest mniej, ponieważ otrzymaliśmy od wojewody takie dyspozycje, by Straż Miejska interweniowała tylko w wyjątkowych przypadkach ze względu na pandemię. Tak żeby nie wchodzili panowie do tych budynków, do środka. Te wszystkie ograniczenia nas obowiązują i możemy interweniować tylko w takim przypadku, kiedy rzeczywiście tam jest ogromne zagrożenie. I tylko wtedy, gdy właściciele wpuszczą przedstawicieli Straży Miejskiej do środka, aby zbadać, czym palone jest w piecu” – poinformowała prezydent Anna Hetman w czasie ubiegłotygodniowego czatu z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju.

  1. Chciałem zgłosić sąsiada- truje mnie już lata ale dopiero teraz się zdecydowałem. Na moje nieszczęście Miejscy nie kontrolują bo jest korona- bzdura totalna wprowadzona przez wojewodę.
    Ps. Drogi sąsiedzie, przyjdzie czas na Ciebie

  2. Jak mają sprawdzać paleniska skoro dostali prikas pilnowania U.M aby nikt nie zakłócał spokoju urzędnikom .

  3. Cos ty nie gra w miesiacu Lutym przeprowadzili 128 kontroli palenisk ,czyli w ciagu jednego dnia?Kontrola jest konieczna .zle paleniska to zagrozenie dla zdrowia i zycia. w ciagu ostatnich dni wskazania oczyszczaczy w mieszkaniach byly makabrycznie wysokie.

  4. Siedzą w samochodach koło basenu albo za domem zdrojowym w godzinach przedpołudniowych jak nic się nie dzieje, a jak wieczorami młodzież się bawi to się boją wjechać.

    1. Wczoraj po 15:00 dzwoniłem w sprawie interwencji nieposypanej drogi. “;Centrum kryzysowe” odpowiedział mi że nie ma żadnego patrolu do dyspozycji żeby to sprawdzić. No jak mógł mieć jak o 15:05 jedno z aut z kogutem SM a nie TAXI wystartowało z pod biurowca UM jak co dzień rozwożąc pracowników do domu. Dzień w dzień ta sama sytuacja. Niestety rano działa to w druga stronę. Takie urzędowe a raczej przewóz robotniczy “taxi” z pieniędzy podatnika z logo “SM”

  5. Co to za bzdury wypisujecie: “W miesiącu lutym przeprowadzono 128 kontroli palenisk. ” ? Dziś mamy 02 lutego, a jednocześnie takie tłumaczenia…

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny