Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Przez Warszawę na Warszawę

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali dwunaste spotkanie z rzędu, pewnie i zgodnie z oczekiwaniami kibiców pokonując w 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligową Legię Warszawa 3:0 (25:18, 25:18, 28:26). Podopieczni Andrei Gardiniego mieli cały czas mecz pod kontrolą, choć trzeba przyznać, że niżej notowani gospodarze parokrotnie zmusili nasz zespół do wysiłku.

Co ciekawe, we wszystkich trzech setach to Legioniści otwierali wynik. O ile jednak w pierwszym secie goście szybko opanowali sytuację, o tyle w drugim rywale zdołali wywalczyć nawet cztery punkty przewagi (7:3), którą jastrzębianie zniwelowali dopiero przy remisie po jedenaście.

Najbardziej zacięty był trzeci set, który faworyci wygrali dopiero na przewagi. Legia nie zamierzała odpuszczać mistrzowi Polski i grając bez kompleksów prowadziła nawet 15:12 oraz 23:21. Ostatecznie jednak to Jastrzębski Węgiel był górą, nie oddając ambitnym gospodarzom nawet tej jednej partii.

Tym samym do Final Four w Hali Orbita we Wrocławiu pozostał naszym siatkarzom jeden krok. Ponownie wypadnie jastrzębianom walczyć z ekipą ze stolicy, jednak tym razem poprzeczka powędruje w górę, bowiem rywalem będzie Projekt Warszawa, który pewnie odprawił LUK Lublin.

Teraz przed podopiecznymi Gardiniego znacznie cięższy od środowego ligowy test w Bełchatowie. Stawką pojedynku może być nawet mniej lub bardziej spokojna walka o rozstawienie w półfinałach.

19 stycznia 2022, Warszawa, 18:00
Legia Warszawa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 26:28)

Jastrzębski Węgiel: Baroti, Toniutti, Wiśniewski, Macyra, Szymura, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Fornal

Wpisy na temat “Przez Warszawę na Warszawę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.