Radni alarmują: “Brak mieszkań socjalnych!”

„My niżej podpisani radni Rady Miasta zasiadający w Społecznej Komisji Mieszkaniowej, mając na względzie brak mieszkań socjalnych, zwracamy się z prośbą o informację, kiedy nastąpi remont budynku przeznaczonego na mieszkania socjalne przy ulicy Gagarina 116? Mieszkania socjalne to zadanie własne gminy, a ich brak powoduje również wyższe wydatki budżetowe” – czytamy w interpelacji, pod którą swoje podpisy złożyli radna Bernadeta Magiera oraz radny Ryszard Piechoczek, Miroslaw Kolb, Grzegorz Mosoń i Stefan Woźniak.

fot. archiwum

„W roku 2020 opracowano dokumentację projektową oraz uzyskano pozwolenie na budowę dla przedmiotowej inwestycji. Przeprowadzono postępowanie przetargowe, na które wpłynęło sześć ofert, jednak wszystkie przewyższyły środki przeznaczone na realizację zadania zabezpieczone w budżecie. Na Sesji Rady Miasta w dniu 22 października środki z 2020 roku zostały przesunięte na 2021 rok, natomiast kolejna procedura przetargowa została ogłoszona 17.11.2020 roku” – odpowiada prezydent Anna Hetman.

„Jednocześnie informujemy, że w ramach inwestycji powstaną 4 lokale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, 15 lokali o funkcji pomieszczeń tymczasowych, pomieszczenia Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenie dla Rady Sołeckiej” – pada na koniec.

  1. Kontynery gdzies za ruptawa i nara. Zrobic im wioske jak dla cyganow i noech sobie tam zyja. Aha i mur na 6m wysoki. I dodac im tam jeszcze pare osob/rodzin co nie potrafia mieszkać miedzy ludzmi w blokach i sa uciazliwymi sasiadami. Za duzo tych mieszkan socjalnych manchatan,gagarina,przyjazn… wyrzucic ich do osady.

  2. Postawić im kontenery na bziu gdzieś daleko od centrum i sklepów. Tak poradzili sobie w Żorach ! To my mamy ich utrzymywać ?

  3. Wy z dziada pradziada czyli w momencie jak przyjechaliście na Śląsk. Dalej macie mentalność że wam się mieszkania należą. Zaróbcie sobie i kupcie albo wybudujcie a nie liczcie ciągle na darmochę sponsorowaną przez uczciwych podatników!
    Oczywiście nie tyczy to się wszystkich bo są wyjątki ale w tym wypadku to inna kwestia.

  4. Mieszkań nie dajom za darmo ktoś tu jest niedouczony o mieszkanie może się ubiegać osoba mająca odpowiednie dochody tak jak w moim przypadku było ją czekałem 8lat dostałem komunalne w październiku tego roku czynsz też trzeba płacic

  5. Kora.lewaku kto ci obiecał w Jastrzębiu mieszkania ,chcesz mieszkanie i mieszkać w nim jak człowiek cywilizowany ,kredyt i sobie kup mieszkanie ,a ty sieroto czekasz żeby ci ktoś dał za darmo mieszkanie ,i nie obrażaj ludzi z tego co piszesz to jesteś leniem śmierdzącym i czekasz żeby ci coś kaplo ,może ci kapnac tylko g…o z kibla .

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny