Radni apelują o remont nawierzchni

fot. pixabay

„Mieszkańcy korzystający z ulicy Stodoły wnoszą uwagi, aby podjąć stosowne decyzje dotyczące stanu nawierzchni i ruchu pojazdów. Sugerują, żeby ograniczyć prędkość oraz masę pojazdów do 7 ton oraz w miarę możliwości – naprawić nawierzchnię tej ulicy” – czytamy w interpelacji, po którą podpisali się radni Ryszard Piechoczek, Tadeusz Markiewicz i Janusz Toborowicz.

Z uzasadnienia dowiadujemy się, że użytkownicy drogi rozwijają w tym miejscu nadmierną prędkość, a ciężkie pojazdy niszczą nawierzchnię i przy wymijaniu uszkadzają pobocze.

„Prosimy też o rozważenie naprawy łącznika drogi – od ulicy Stodoły do ulicy Strażackiej – utwardzony frezem i biegnący wzdłuż ROD ‘Irys’” – pada w piśmie.

„Część ulicy Stodoły jest jednokierunkowa. Pojazdy jadące od strony Zofiówki muszą, skręcając w prawo, pokonać łącznik wzdłuż ROD ‘Irys’, aby dojechać na przykład do ulicy Pszczyńskiej. Odcinek ten jest w bardzo złym stanie i wprost zagraża bezpieczeństwu poruszających się pojazdów” – dowiadujemy się na koniec.

 1. Ulica Jagiełły i Kusocińskiego na całych długościach też prosi się o remont. Za chwile trzeba będzie chodzić pieszo bo takie dziury że auta nie przejadą.

 2. Kiedy wkońcu dokończą kasztanową? Połowę zrobili, a drugą połowę w dół rollercoaster. Trzeba to gdzieś chyba do prasy zgłosić. To niszczy samochody i jest niebezpiecznie..

 3. Mieszkańcy miasta Jastrzębie wnoszą do UM prośbę o naprawę dziur w jezdniach na całym mieście które powstały po zimie !

 4. Pobudowaliście sobie nowobogaccy parweniusze domy jak pałace i nie stać was na wyremonotwanie drogi którą użytkujecie skoro teraz płaczecie że musicie chodzić w gumowcach z których wam, notabene, słoma wystaje.

 5. Te zdjecie nie jest z ulicy Stodoły ,mało wam tam porobili min. progi zwalniajace .Piechoczek kolesiom załatwi a reszta ulic dojazdowych Jastrzebia w ruinie.To już by był mega przekret.

 6. Tak właśnie Henio pytałem o to panią Hetman zero odzewu a odcinek od Rybnickiej do obwodnicy to tragedia kilkanaście tysięcy już wydali na podsypki dziur i ubijanie łopatami

 7. a kiedy remont ul.Rekreacyjnej….kilka pism , naście telefonów, interpelacji radnych …a prezydentowa nie zleca naprawy co najmniej frezem nie mówiąc o asfalcie , a nie kamieniami i ziemią drogi miejskiej zaznaczam

  1. Klękajcie narody, bo do paru nowych domków nie ma asfaltu.Takich skupisk, nowo wybudowanych domów w Jastrzębiu jest kilkanaście, trzeba było myśleć jak się działkę kupowało, albo żądać asfaltu od tego co wam je sprzedał -czyli od miejscowego proboszcza, a nie kupić, a później to jakoś będzie.

 8. A kiedy remont ul.Korfantego? W związku z budową wiaduktu ul.Korfantego stała się najkrótszym przejazdem do centrum.Dziury i szkody na całej długości, brak chodnika dla pieszych.Moze w końcu ktoś się tym zainteresuje!!!

 9. Piechoczek chyba jaja se robisz, może byś się zainteresował ul. Pochwacie co tam się dzieje,że stanem drogi i prędkościami a nie tylko swoim coś robić.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny