Radni apelują, wiceprezydent studzi zapał

fot. pixabay

„Mieszkańcy korzystający z ulicy Stodoły wnoszą uwagi, aby podjąć stosowne decyzje dotyczące stanu nawierzchni i ruchu pojazdów. Sugerują, żeby ograniczyć prędkość oraz masę pojazdów do 7 ton oraz w miarę możliwości – naprawić nawierzchnię tej ulicy” – czytamy w interpelacji, po którą podpisali się radni Ryszard Piechoczek, Tadeusz Markiewicz i Janusz Toborowicz.

Zobacz>>>Radni apelują o remont nawierzchni

Czy odpowiedź, jaką udzielił wiceprezydent Roman Foksowicz, zadowoli naszych rajców?

„Ruch pojazdów ciężarowych w tym rejonie jest spowodowany głównie powstającymi nowymi budynkami mieszkalnymi. Ilość działek budowlanych przy ul. Stodoły sugeruje, iż w dalszym ciągu będą powstawały nowe budynki. Dowóz materiałów odbywa się z reguły pojazdami cięższymi niż 7 ton. Działając jako zarządca drogi zdaję sobie sprawę ze stanu nawierzchni ulicy, jednakże jest to droga publiczna, z której może korzystać każdy dojeżdżający do nieruchomości przyległych do drogi. Ponadto Miasto wydając zgodę na budowę musi mieć na względzie umożliwienie dostarczenia materiałów budowlanych na te budowy. Stan nawierzchni jezdni jest spowodowany nie tylko ruchem pojazdów ciężarowych, ale również występującymi w tym rejonie szkodami górniczymi. Nieuzasadnione jest wprowadzenie dodatkowego ograniczenia prędkości” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

„Na ulicy Stodoły są zamontowane dwa progi zwalniające, w rejonie których obowiązuje ograniczenie prędkości do 20km/h. Na pozostałych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Ponadto kierowcy mają obowiązek dostosować prędkość do warunków jazdy” – pada na koniec.

Wpisy na temat “Radni apelują, wiceprezydent studzi zapał”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Fitness World za 1zł!

Ruszyła przedsprzedaż karnetów
Fitness World!
Pierwsze 3 miesiące za 1 zł/m-c.
Promocję można zakupić na stronie internetowej
www.fitnessworld-polska.pl
do 28.05.2021 r.
Do zobaczenia w klubie!

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny