Radni docenili WOŚP!

„Plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury otrzyma nową nazwę” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. MOK Jastrzębie-Zdrój (archiwum)

Jak przypominają urzędnicy, miesiąc temu do miasta wpłynęła petycja mieszkańców, aby docenić zasługi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nadając jej nazwę jednemu z rond.

„Propozycji było wiele. W opinii mojej i radnych lepszym miejscem dla tej nazwy będzie plac, gdzie odbywają się coroczne finały orkiestry, koncerty, jarmarki świąteczne, miejsce pełne ludzi” – mówi prezydent Anna Hetman.

W czwartek, 28 października, radni zdecydowali, że plac przed kinem „Centrum” będzie nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzja zapadła podczas sesji Rady Miasta.

„To efekt porozumienia między radnymi, prezydent Anną Hetman i Esterą Woźniak-Prycelas, przedstawicielką komitetu mieszkańców, wnioskujących wcześniej, aby imieniem tym nazwać nowo powstałe rondo na ulicy Granicznej” – dowiadujemy się.

Decyzja o nazwie ronda jeszcze nie zapadła. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Wtedy zmienia na plac byłych UB, SB, ORMO wców, bo tylko tacy są promowani ostatnio przez urzędy, nie ma zasłużonych ludzi z Jastrzębia żeby uhonorować

 2. Irenko, nie piszemy tu o kościele… heloł? I wyłącz tefałeny, bo to nie księża są pedofilami, tylko pedofile idą na księży… a że góra jest zepsuta i nie czyści kościoła z takich chwastów, to inny temat.

  1. “tylko pedofile idą na księży…”
   No to proste rozwiazanie: zamknąć seminaria i/lub ścisła inwigilacja kleru jak za komuny 🤣
   Reasumując Twój tok “myślenia” : każdy pedofil to ksiądz… No, no… 🤭😁 Po bandzie.

   1. Każdym wpisem robisz kolejny odwiert w dnie czerwonej głupoty… 😩
    I nie sil się na analizę toku myślenia innych ludzi, bo łagodnie pisząc wycigasz wnioski jak typowy marksista: z doopy.

    1. Do “TO SEM JA”:
     Twoich wpisów to naprawdę nie warto komentować. Dałeś się tu poznać jako typowy płaskoziemca, zwolennik teorii spiskowej świata, typowy prawicowy, zajadły w swoim mniemaniu nacjonalistyczny szowinista i antysemita, homofob, jak i zwolennik reżimowych rządów twardogłowych “mudżahedinów” kk i PISu. Szkoda mi takich ludzi. Z Was już niestety nic nie będzie, do końca będziecie ziali nienawiścią do wszystkich i do wszystkiego.
     A Świat, Polska (mam nadzieję) i zarazem nasze Miasto pójdzie do przodu. Wy syczcie jadem w swoim grajdole ciemnogrodu, nienawiści, zajadłości i szczekajcie dalej. Karawana jedzie dalej…
     Niniejszym kończę konwersację z Panem “TO SEM JA”. Nawet nie wiem, kiedy pisze on, a kiedy jego trol, a może to on sam ma rozdwojenie jaźni…? To by wiele tłumaczyło…

  2. Nie prawda. Księża, są tymi kim są, bo nie dawali sobie rady w normalnym życiu, z codzienną ciężką pracą i rodziną. którą trzeba się opiekować. Do kleru trzeba podchodzić bardzo ostrożnie, tylko 2 na 100, to osoby godne nazwania człowiekiem z krwi i kości. Swoją ludzką marność zasłaniają Bogiem, którego lekceważą codziennie. Są chytrymi oszustami. Uśmiechają się diablo i przymilnie jak wąż w raju. Te kolorowe szatki oszukują. Bóg nigdy nie chciał kościoła dla siebie, bo doskonale wie kim są. Dlatego otwierają nam się oczy na podłość hierarchów i resztę kleru.
   Jak jeszcze nie dotarło do ciebie, czym jest kler to odczujesz ich zło na własnej skórze.

 3. Kochani radni a co zrobicie kiedy okaże się że organizator WOŚP to oszust? Zmienicie wtedy nazwę placu?
  Ps. Moim zdaniem to nie Jurek zbiera na dzieci tylko dzieci zbierają na Jurka.

  1. WOŚP działa ponad 20 lat i ani razu nie dokonał czegoś złego. Niegodnego człowieka. Za to kościół i PiS zrobili bardzo dużo złego przeciw WOŚP. Każdy ma prawo omijać tych, którzy zbierają datki na wiadomy wcześniej cel. Tak sumaryczna kwota rośnie z roku na rok. My Polacy, nie wy, jesteśmy dumni z WOŚP. A wy jesteście przeklęci jak całą organizacja PiS i kościelna. Codziennie, co najmniej milion osób modli się, aby PiS upadł a wy żebyście zrozumieli jakie czynicie zło.

  1. Za niedługo będą place i skwery tak “wybitnych” ludzi z Polski (nie mylić z Polakami), jak tusk, bodnar, michnik, jaruzelski czy jachira.

   1. no, i Kornela Morawieckiego za teorię powstania ludzkości i smoki (już ma we Wrocławiu), prawicowych prezydentów Polski za stronniczość i upartyjnienie urzędu, pełną zależność od swojej partii i napoleona manipulacji, umiejętność skłócenia Polaków, stworzenie trwałych podziałów na “My i Oni”.
    A ja myślałem, że mieliśmy już ongiś najgorszego Prezydenta… Człowiek się uczy całe życie…

 4. A skwer z ławkami przed piekarnią Kłos obok PKO proszę nazwać skwerem Miloše Sýkory, czeskiego bohatera oraz postawić taki sam pomnik jaki jest ku jego pamięci w Czechach. Pomnik ten będzie adekwatny do tego miejsca i przebywającą tam ”lokalną społeczność”.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?