“Rakiety” z Omegi jak wino

Dorota Paluch i Alina Zborowska

W miniony weekend w Zielonej Górze rozegrana została druga edycja Grand Prix Polski Weteranów 2020/2021, w której nie mogło zabraknąć Doroty Paluch i Aliny Zborowskiej z JKTS Jastrzębie. Nasze doświadczone “rakiety”, reprezentujące jastrzębskie barwy od czterech dekad, po raz kolejny wywalczyły miejsca na podium tej imprezy w kategorii pań 40-59 lat.

Co jednak ciekawe, po raz pierwszy od dłuższego czasu z naszego eksportowego duetu wyżej sklasyfikowana została Alina Zborowska, która dotarła do finału zmagań, gdzie musiała uznać wyższość znakomicie tego dnia dysponowanej Reginy Kasprzak z Jeleniej Góry (9:11, 9:11, 8:11).

Dodajmy, że w drodze do strefy medalowej obie jastrzębianki odniosły komplet grupowych i ćwierćfinałowych zwycięstw “na sucho”. Natomiast w półfinale Zborowska pokonała szczeciniankę Iwonę Rosik (13:11, 11:2, 11:5), zaś Paluch musiała uznać wyższość wspomnianej Kasprzak (9:11, 8:11, 11:8, 8:11). Brązowy medal kapitan JKTS Jastrzębie zawdzięcza triumfowi w finałach “repasaży” z Katarzyną Krzysztoforską ze Świętochłowic (11:4, 10:12, 11:3, 11:7).