Remonty w GSM w 2020 roku

Za nami rok 2020. Trudny rok – o tym nikogo nie trzeba przekonywać. Trudny także dla zarządców czy administratorów zasobów mieszkaniowych. Konieczność dostosowania się do panujących warunków epidemiologicznych, strach i obawy przed zakażeniem wirusem spowodował określone problemy z realizacją założonych planów remontowych w roku 2020.

fot. GSM

Także w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej nie obyło się bez problemów. Jednym z nich okazał się w okresie wiosennym brak możliwości wykonywania robót w lokalach mieszkalnych. Nasi mieszkańcy po prostu nie wpuszczali naszych pracowników do mieszkań w obawie o swoje zdrowie. Także u naszych wykonawców, obcych, wykonujących roboty na nasze zlecenie, pojawiały się problemy personalne i związane z tym braki kadrowe, co skutkowało na przykład przerwaniem robót lub ich przesunięciem. Ale pomimo tych wszystkich związanych z epidemią zachwiań udało się prawie w całości zrealizować zakładane zadania remontowe w zeszłym roku.

Co wykonano przedstawimy w formie opisowej w poszczególnych rodzajach robót. Będzie to jedynie wyciąg z pełnej realizacji planu z przedstawieniem najważniejszych realizacji. Całość oczywiście będzie dostępna po pełnym szczegółowym rozliczeniu roku 2020.

Jeżeli chodzi o roboty malarskie, to wykonano remonty w budynkach przy ulicy Armii Krajowej 84DE, Katowickiej 31-33, Piastów 14-16, Kopernika 18-20, Krakowskiej 2-12, Krakowskiej 1-3. W branży drogowej wykonano nowe lub wyremontowano chodniki przy ulicy Jasnej 2-20, Kusocińskiego 22-40, Marusarzówny 1-5, Pomorskiej 2-12, Poznańskiej 25-31 (chodnik i parking), Śląskiej 53-57, Jasnej 62-80 (nowy parking). W robotach ogólnobudowlanych zrealizowano remont wejść do budynku przy ulicy Katowickiej 16-22, wyremontowano kominy w budynku przy ulicy Kusocińskiego 42-60.

Ważną dla nas, a może najważniejszą, sprawą jest dbałość o bezpieczeństwo. Dlatego też nieustannie, gdy zachodzi taka konieczność, realizujemy wymianę wewnętrznej instalacji gazowej z przeniesieniem liczników gazowych na klatki schodowe. W ubiegłym roku wymieniono instalację w budynkach przy ulicy Łowickiej 11-19, Śląskiej 47-51, Wrocławskiej 33-37 (2 kl.). W branży instalacyjnej wykonano także wymianę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania w budynkach przy ulicy Śląskiej 97-103 oraz na Osiedlu 1000-lecia 19.

Istotną sprawą przynoszącą oszczędności finansowe, którą realizujemy, jest wymiana oświetlenia na klatkach schodowych. W 2020 roku zamontowano oprawy energooszczędne w budynkach przy ulicy Katowickiej 16-22 oraz Marusarzówny 2-6, 8-12, 20-24. W końcu udało nam się rozpocząć działania związane z budową dźwigu osobowego w budynku niskim przy ulicy Śląskiej 32. Realizacja ta mogła się rozpocząć w ramach programu krajowego polegającego na finansowaniu likwidacji barier architektonicznych i dostosowywaniu starych budynków do potrzeb osób starszych lub dotkniętych niepełnosprawnością. Jest to pierwszy budynek i mamy nadzieję, że po pierwszym montażu zwiększy się zainteresowanie mieszkańców z innych nieruchomości.

Tak jak wspomineliśmy powyżej, jest to tylko część robót wykonanych w roku 2020 i należy pamiętać, że plan remontów obejmuje także szereg innych mniejszych robót zapewniających utrzymanie budynków w należytym stanie technicznym. Oczywiście w dalszym ciągu realizujemy proces termomodernizacji naszych zasobów. W roku ubiegłym wykonano roboty przy ulicy Kurpiowskiej 2 oraz Wrzosowej 16-26. Mamy nadzieję, że obecny rok nie przyniesie nam większych niespodzianek w realizacji naszych planów remontowych. (materiał sponsorowany)

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny