Remonty, ludzie, wszędzie remonty…

„Trwa modernizacja ulic 1 Maja i Kasztanowej” – mówią z dumą w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Na te inwestycje miasto przeznaczyło prawie 650 tysięcy zł. Sama modernizacja ulicy 1 Maja kosztuje ponad 309 tysięcy. Zakres robót obejmuje między innymi frezowanie nawierzchni wraz z wykonaniem nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych, a także regulację studni i wpustów ulicznych. Roboty zostaną wykonane na długości prawie 600 metrów i szerokości 7,4 m” – dowiadujemy się.

„Modernizacja ulicy Kasztanowej kosztuje prawie 340 tysięcy złotych. Roboty prowadzone są na długości 290 m i szerokości 7,2 m. Tu również droga zostanie sfrezowana, a nawierzchnia zostanie wykonana z mieszanek mineralno-asfaltowych. Wyregulowane zostaną także studnie i wpusty uliczne. Zakres robót obejmuje ponadto częściową wymianę krawężnika oraz nawierzchni na ciągach pieszych” – informują miejscy urzędnicy.

Prace mają zostać sfinalizowane przed końcem listopada. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Super fajnie tylko jak by ktoś wziął się za te studzienki na środku drogi by chociaż były równo z asfaltem. Trzeba być debilem a nie inżynierem by tak prowadzić kanalizację po drodze

  2. Ciekawe czy wyremontują najgorszą część kasztanowej od skrzyżowania ul wierzbowej w dół… Moją Dacią buja niemiłosiernie na tych koleinach.

  3. a gdzie remont ulicy Rekreacyjnej? same dziuru od 5lat od kąd zrobili kanalizacje i nie przywrócili do stanu pierwotnego ulicy ,może jasnet zainteresuje sie tą sprawą? była szefowa Pilar…ska blokowała remont zasłaniając sie brakiem kasy a teraz siedzi na emeryturze a UM dalej nic nie robi.

    1. Po kanalizacji dziury? To walcie do formy to wykonującej. Zniszczyli to niech naprawiają. Mają zostawić w takim stanie w jakim zastali albo i lepszym.
      Wam Bzioki zawsze coś nie pasi macie kanalizację i problem. Nam miasto 300m nie chce zrobić i miasto nie widzi w tym problemu wodociagów.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?