“Robimy zasadzkę na fałszywego listonosza”

Tylko wczoraj, 23 listopada, oszuści próbowali kilka razy wyłudzić pieniądze od starszych osób. Na szczęście bezskutecznie. Mężczyzna podający się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji przekazał, że robią zasadzkę na fałszywego listonosza i w trakcie rozmowy wypytywał, czy w mieszkaniu jest większa ilość gotówki. Na szczęście tym razem mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju zachowali zimną krew i nie nabrali się na oszustwo.

„Apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem, o informowanie policji o każdym takim przypadku”

W innym przypadku sprawca, po tym, jak przedstawił się jako policjant, poinformował kobietę, że został ujawniony fałszywy dowód osobisty z jej danymi, w efekcie – pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Oszuści próbowali także uwiarygodnić się w oczach swoich potencjalnych ofiar, sugerując wybranie numeru 997 bez wcześniejszego odłożenia słuchawki i potwierdzenie ich tożsamości.

„Apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem, o informowanie policji o każdym takim przypadku pod numerem alarmowym telefonu 997 lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00” – czytamy na stronie KMP w Jastrzębiu-Zdroju. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““Robimy zasadzkę na fałszywego listonosza””

  1. Ja to mam chyba pecha, czemu do mnie nigdy nie przyszedł taki “policjant”? Czytając takie artykuły coraz bardziej nie mogę się ich doczekać.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny