Rosną nam następcy Wijasa!

Młodzi pięściarze BKS Jastrzębie mają za sobą bardzo udany start w zawodach Pucharu Polski U15 i U13 w Ciechocinku. Podopieczni trenera Jarosława Pietrzyka trzykrotnie zameldowali się na podium tej imprezy, przy czym brąz zdobyty przez kadeta Mateusza Szarka należy cenić równie wysoko, jak srebro zdobyte przez młodzików Grzegorza Jurka i Kacpra Kucieja.

Zmagania do lat trzynastu przyniosły nam dwa finały z udziałem dwóch ostatnich zawodników. Kacper Kuciej rozpoczął turniej w kategorii do 54 kg od jednogłośnej wygranej z Jakubem Blochem (Sicarios Koszalin), po czym w pojedynku o złoto musiał uznać wyższość Dominika Misia (CKB Ciechocinek). Z kolei Grzegorz Jurek (44 kg) już w pierwszej rundzie odprawił w półfinale Filipa Boruca (KB Nowy Dwór Mazowiecki), aby w finale stoczyć przegrany bój z Piotrem Koziorzem z Górnika Sosnowiec.

Dwa srebra dla BKS Jastrzębie uzupełnił brązem Mateusz Szarek, który rywalizował w bardzo mocnej kategorii do 75 kg U15. Szarek stoczył trzy walki, pokonując przed czasem kolejno Tymoteusza Gawickiego (Carbo Gliwice) i Oliwiera Szymorka (Legion Głogów), po czym dopiero w półfinale poniósł porażkę z późniejszym mistrzem Rafałem Marcinkiem z Legii Warszawa.

Czwartym z naszych reprezentantów w imprezie był Adrian Woźnica (57 kg, U15), który w 1/8 finału musiał po wyrównanym pojedynku uznać wyższość Sebastiana Michalczuka (Hetman Białystok).

Źródła: pzb.com.pl, Facebook / BKS Jastrzębie

Wpisy na temat “Rosną nam następcy Wijasa!”

  1. Dzięki chłopaki,życzę wam samych sukcesów choć porażka też jest jakaś nauką, pokora w sporcie jest jednym z jego elementów a panów Pietrzykow przepraszam że w wcześniejszym wpisie pomyliłem wasze osoby , lecz obydwóm życzę sukcesów w treningach z młodzieżą kłaniam się i pozdrawiam wierny kibic boksu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry