Rosną następczynie „Grzybowej”

Kadra BKS Jastrzębie na Międzynarodowe Mistrzostwa Kobiet

W miniony weekend w Gliwicach zakończyła się 15. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet. W kategorii kadetek BKS Jastrzębie reprezentowany był przez cztery zawodniczki: Oliwię Gołębiewską (54 kg), Małgorzatę Osinkę (48 kg), Aleksandrę Cyrek (63 kg) i Anetę Temich (52 kg). Najlepiej z naszych pięściarek spisała się Gołębiewska, która w mocno obsadzonej kategorii do 54 kg dotarła do finału zmagań.

Oliwia Gołębiewska w ćwierćfinale pokonała niejednogłośną decyzją sędziów (3:2) Czeszkę Natalię Dudovą, zaś w półfinale odprawiła z kwitkiem Maję Niedźwiecką (5:0). Dopiero w finale jastrzębiankę zdołała pokonać Natalia Graś (1:4).

Srebro w nieco słabiej obsadzonej kategorii do 48 kg powtórzyła Małgorzata Osinka, która w gronie trzech pięściarek pokonała Wiolettę Ptak (5:0) i przegrała z Emilią Dadaś (0:5), co dało jej ostatecznie drugą lokatę.

Dwie pozostałe nasze zawodniczki przywiozły z Gliwic po brązowym medalu. Aleksandra Cyrek w kategorii do 63 kg wyeliminowała w ćwierćfinale Zuzannę Kamińską (3:2), po czym niejednogłośną decyzją sędziów przegrała półfinał z Kingą Rewińską (2:3). Brąz otrzymała także Aneta Temich (52 kg), która jednak nie zaliczy turnieju w Gliwicach do udanych, bowiem zaliczyła dwie porażki z Julią Wasiakowską (0:5) i Mileną Mandziej (0:5).

Przy tej okazji warto dodać ważną informację dla wszystkich fanów boksu. Za trzy tygodnie, 26 września o godz. 14:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się piąta edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Wijasa, w której zobaczymy także w akcji nasze pięściarki.

Źródło: bokser.org, Śląski Związek Bokserski