Równica królestwem Jas-Kółek

W miniony weekend w Ustroniu rozegrane zostały finałowe zawody tegorocznego cyklu Road Maraton, czyli zawodów dla pasjonatów kolarstwa szosowego. „Pierwsze skrzypce” w tej imprezie tradycyjnie już odegrali reprezentanci jastrzębskiej grupy SKK Jas-Kółka, którzy w (pod)jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5,4 km (przew. 400 m) wywalczyli przysłowiowy worek medali!

Dość powiedzieć, że w klasyfikacji open reprezentanci naszej grupy, Aleksiej Kmets (czas 15 minut i 32 sekundy), Piotr Kukla (16:18) i Patrycjusz Urbanek (16:23), zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Ponadto wśród pań triumfowała kolejna Jas-Kółka, Angelika Tlołka (20:08), a trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Kustra-Kapol (22:05). Krótko mówiąc, zawodnicy jastrzębskiego teamu zdobyli pięć z sześciu medali open.

W sumie Jas-Kółkę na finale na Równicy reprezentowało kilkunastu kolarzy. Obok wspomnianych wyżej medalistów open byli to także: Marcin Kowol (10. miejsce, czas 18:26), Marcin Wróbel (11. 18:57), Norbert Musioł (13. 19:03), Marek Langiewicz (17. 19:26), Piotr Jasiński (20. 19:48), Dariusz Puzoń (28. 20:48), Andrzej Jagiełło (33. 21:17) i Andrzej Młynek (35. 21:19).

Do medali open Jas-Kółki dorzuciły miejsca na podium w kategoriach wiekowych. Kukla, Kmets, Tlołka i Kustra-Kapol wywalczyli złote krążki odpowiednio w kategoriach A, B, K2 i K3, a zdobycze ze srebra i brązu przywieźli z Równicy: Urbanek (B/2), Kowol (C/3) i Langiewicz (D/2).

Źródło: roadmaraton.pl, Facebook / SKK Jas-Kółka, pomiaryczasu.pl.