Rozbudowa kopalni, a Podhalańska do przebudowy?

„Miasto zaprosiło Pana Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej do wznowienia prac nad treścią umowy pomiędzy JSW S. A. a Miastem Jastrzębie-Zdrój” – tak zaczyna się odpowiedź na interpelację radnego Janusza Toborowicza, dotyczącą planów rozbudowy kopalni Jastrzębie-Bzie.

fot. JSW

„Efektem dotychczasowych rozmów było przekazanie 18 marca 2021 roku przez Miasto propozycji umowy dotyczącej skomunikowania nowego, budowanego zakładu górniczego. Wśród wymienionych zadań zapisano między innymi budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Libowiec (…) Biorąc pod uwagę natężenie ruchu na tej ulicy, stwierdzić należy, że budowa ciągu pieszo-rowerowego jest zadaniem bardzo pilnym” – ocenia wiceprezydent Roman Foksowicz.

„Innymi zadaniami koniecznymi do wykonania, a wynikającymi z umowy, są przebudowa skrzyżowania ulic Libowiec, Cieszyńska, Kilińskiego, przebudowa ulicy Wyzwolenia oraz remont ulicy Niepodległości wraz z budową kanalizacji sanitarnej” – dowiadujemy się.

„Zadania konieczne do wykonania z uwagi na wzrost natężenia ruchu spowodowanego ruchem zakładu górniczego to przebudowa skrzyżowania ulicy Niepodległości z ulicą Libowiec, połączenia drogowe kopalni Bzie w kierunku miasta – na przykład przebudowa ulicy Cichej i przebudowa ulicy Podhalańskiej, budowa nowej drogi łączącej kopalnię Bzie z ulicą Podhalańską” – pada w pewnym momencie.

„Jeśli rozmowy zostaną wznowione, będziemy mogli w późniejszym terminie poinformować o ich wynikach” – zapewnia wiceprezydent Foksowicz.

 1. Jezdnia na ul. Libowiec niedawno była wykonana, radny się za wcześnie obudził. Są inne ulice które nie mają chodnika, teraz trzeba poczekać. Dobrze że nasze dzieci z Ruptawy nie muszą jeździć do Bzia. A kopalnia nie długo zostanie zamknięta zamknięta.

 2. Nie radny Taborowicz już takie dyrdymały wymyślał że to to nic szczególnego.
  Przypomnijmy – zmianę organizacji ruchu z bzia do Jastrzębia koło wiaduktu. Chciał mieć pierwszeństwo, hrabia z bzia.

  Może niemoty radne się zajmą oznakowaniem w mieście błędnym oczywiście.
  Chwalono się wielkim otwarciem ronda aleje/graniczna/północna/nie istniejący wiadukt. A jak leci się od centrum to znaki że nie ma tam przejazdu!!! Tam tylko 1 przelotu nie ma jak byście nie wiedzieli niemoty – interpelacje se na ten temat naskrobcie!

 3. Przypomne, że umowę na budowę chodnika na ul. Libowiec podpisano z JSW w 2009!!! Przez 12 lat urzędnikom się nie chciało!!!

  1. Nie zniknie. Będzie dalej. Może zmieni się ukształtowanie. Tak samo jak jak podłogi w domach które się budują na potęgę na bziu ruptawie pielgrzymowicach czy golasowicach. A pod blokami też wyfedrują tylko jak będą zamykać kopalnie. To miasto od czasów wybudowania skazane jest na upadek.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry