Rozrusznik w jastrzębskim szpitalu

W poniedziałek, 28 września, w pracowni hemodynamiki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju po raz pierwszy wszczepiono stymulator serca.

„Do tej pory pacjenci przyjmowani do oddziału i wymagający pilnej implantacji takiego urządzenia musieli być transportowani do okolicznych szpitali, wiązało się to zawsze z dyskomfortem oraz pewnym ryzykiem…”

Od 2017 roku lekarze Oddziału Kardiologiczno-Wewnętrznego mają możliwość pełnej diagnostyki układu krążenia oraz leczenia tak zwanych ostrych zespołów wieńcowych, czyli na przykład zawałów serca, dzięki nowoczesnej pracowni hemodynamiki wyposażonej w dwupłaszczyznowy angiograf, który jest niezwykle zaawansowany technologicznie. Ponadto w ramach „kardiologii” funkcjonuje pododdział intensywnego nadzoru kardiologicznego, pozwalający w szybki i skuteczny sposób leczyć incydenty sercowo-naczyniowe bezpośrednio zagrażające życiu.

„W pracowni hemodynamiki w naszej placówce po raz pierwszy wszczepiono tak zwany rozrusznik serca. Zabieg wykonywał dr hab. n. med. Adam Sokal, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, który będzie wspierał naszych specjalistów. Asystował mu lek. Łukasz Otremba, zdobywając dzięki temu cenne umiejętności. Sama procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent podczas zabiegu jest przytomny i pozostaje w kontakcie z personelem” – dowiadujemy się.

„Do tej pory pacjenci przyjmowani do oddziału i wymagający pilnej implantacji takiego urządzenia musieli być transportowani do okolicznych szpitali, wiązało się to zawsze z dyskomfortem oraz pewnym ryzykiem. Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość kontroli kardiostymulatorów w ramach poradni przyszpitalnej” – mówi lek. Łukasz Otremba.

Wpisy na temat “Rozrusznik w jastrzębskim szpitalu”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny