Ruptawa jak… Manchester w 1999

Powiedzieć, że w sobotnie popołudnie na Estadio de Libowiec miało miejsce niecodzienne spotkanie, to nic nie powiedzieć. Do 93. minuty grająca od ponad pół godziny w dziesiątkę Granica Ruptawa przegrywała z Polonią Łaziska Rybnickie 0:1, a mimo to… zgarnęła trzy punkty! Jakim sposobem? To pozostanie słodką tajemnicą gospodarzy zawodów.

Po pierwszej połowie za sprawą trafienia Krzysztofa Sadowskiego z 43. minuty Polonia prowadziła 1:0. Dodajmy, że Granica przegrywała na własne życzenie, marnując m.in. stuprocentową okazję w 12. minucie, gdy poprzeczkę bramki gości obił Wiktor Kapturski.

W 59. minucie sytuację podopiecznych Tomasza Ciemięgi pogorszyła druga żółta kartka dla Dawida Ceremona, który tym samym musiał opuścić murawę. Mimo to Granica nie złożyła broni i – niczym Manchester United w pamiętnym finale Ligi Mistrzów z 1999 roku przeciw Bayernowi Monachium – w doliczonym czasie gry zdobyła dwa gole (autorami byli Dawid Płatkiewicz oraz Paweł Pańta) i ostatecznie dopisała do swojego konta trzy punkty.

– Nawet najwierniejsi sympatycy Granicy już dawno nie widzieli takiej dramaturgii na Estadio de Libowiec – skomentował wiceprezes klubu Artur Nowak.

Dzięki szóstej wygranej z rzędu Granica umocniła się na pozycjach dających awans do wiosennej rybnicko-raciborskiej grupy mistrzowskiej ligi okręgowej. W kolejnym meczu Ruptawa zagra na wyjeździe z Pierwszym Chwałowice.

31 października 2020, Ruptawa, 14:00
Granica Ruptawa – Polonia Łaziska R. 2:1 (0:1)
Bramki: Płatkiewicz 93, Pańta 94 – Sadowski 43

Granica Ruptawa: Promny – Babisz, Płatkiewicz, Kiełkowski (60. Miąsko), Kowal, Tasior, Kapturski (77. Bluck), Konopacki, Ceremon, Pańta, Jaśko (28. Chrsyteczko).

Źródła: laczynaspilka.pl, Facebook / LKS Granica Ruptawa