Ruptawa kończy udaną jesień

Piłkarze Granicy Ruptawa zakończyli rundę jesienną domowym remisem z Rymerem Rybnik. Podopieczni Tomasza Ciemięgi mogą mówić o szczęśliwym zakończeniu udanej jesieni, bowiem w końcówce meczu przy stanie 1:1 goście z Niedobczyc nie wykorzystali rzutu karnego. Gola dla naszego zespołu strzelił już w 3. minucie Przemysław Kiełkowski, natomiast rywale zdołali wyrównać na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Dodajmy, że drużyna z Estadio de Libowiec już wcześniej zapewniła sobie awans do wiosennej rybnicko-raciborskiej grupy mistrzowskiej. Kwalifikacja do czołowej ósemki oznacza, że Ruptawa na pewno nie spadnie do klasy A.

Wraz z Granicą do grupy mistrzowskiej awansowały też Płomień Połomia, Forteca Świerklany i Pierwszy Chwałowice. Z kolei z grupy raciborskiej najlepsze ekipy to Czarni Gorzyce, LKS Tworków, Unia Racibórz i LKS Krzyżanowice. Zespoły te będą wiosną walczyć o awans do IV ligi.

21 listopada 2020, Ruptawa, 13:00
Granica Ruptawa – Rymer Rybnik 1:1 (1:0)
Bramki: Kiełkowski 3 – Molęda 80

Granica Ruptawa: Promny – Płatkiewicz, Babisz, Kiełkowski, Michalak, Kowal, Ceremon (74. Porębny), Miąsko, Maksymiuk (82. Bednarek), Pańta, Bluck (46. Luty).

Źródło: laczynaspilka.pl