Ruptawa w walce z Gwiazdą

Nie udało się piłkarzom Granicy Ruptawa wrócić na zwycięską ścieżkę i pokonać w zaległym spotkaniu niedawnego lidera ze Świerklan. W środowe świąteczne popołudnie podopieczni Tomasza Ciemięgi przegrali na Estadio de Libowiec 0:1 (0:1), ale mimo porażki wciąż mają sporą szansę na awans do wiosennej rybnicko-raciborskiej “grupy mistrzowskiej”.

W meczu padła tylko jedna bramka, którą goście zdobyli w 32. minucie. Wprawdzie w drugiej połowie Granica miała kilka dogodnych okazji do wyrównania (w tym m.in. strzał przewrotką Wiktora Kapturskiego), ale wynik pozostał bez zmian.

W ostatnich dwóch jesiennych kolejkach Ruptawa stoczy korespondencyjny pojedynek z Gwiazdą Skrzyszów, która jako jedyna może jeszcze pozbawić podopiecznych Tomasza Ciemięgi awansu do “mistrzowskiej”. Granica ma przed sobą spotkania z Płomieniem Połomia (wyjazd) i Rymerem Rybnik (dom), natomiast Gwiazda – z Pierwszym Chwałowice (dom) i Fortecą Świerklany (wyjazd). W bezpośrednich pojedynkach nasz zespół dwukrotnie wygrał po 2:1.

11 listopada 2020, Ruptawa, 13:30
Granica Ruptawa – Forteca Świerklany 0:1 (0:1)
Bramka: goście 32

Granica: Promny – Babisz, Tasior, Kowal, Pańta – Kapturski, Ceremon, Miąsko (60. Luty), Konopacki, Bluck (77. Maksymiuk) – Chrysteczko (67. Jaśko).

Źródło: Facebook / LKS Granica Ruptawa