Ruszyły badania nauczycieli. Odzew zaskoczył wszystkich!

Na początku tygodnia rozpoczęła się w województwie śląskim akcja testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz personelu administracyjnego na obecność SARS-Cov-2. Badania potrwają do 15 stycznia.

fot. pixabay

Jak zapowiedział podczas briefingu prasowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Jarosław Wieczorek, do piątku ma zostać przetestowanych prawie 20 tysięcy osób. Dodał także, że wyniki testów znane będą najpóźniej w niedzielę, tak aby akcja mogła dać podwaliny do ewentualnego powrotu dzieci do szkół.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez śląskiego kuratora oświaty Urszulę Bauer w naszym województwie w klasach I-III uczy się 128 tysięcy uczniów, a opiekuje się nimi 18 tysięcy nauczycieli w 1373 szkołach. Przypomnijmy raz jeszcze, swój akces do testów zgłosiło w województwie śląskim dokładnie 19 880 pracowników z 1219 szkół podstawowych., co daje wyobrażenie o frekwencji w tym przypadku.

Bezpłatnym i dobrowolnym badaniom podlegać będzie w ramach akcji grupa nie tylko nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, ale również nauczyciele edukacji plastycznej, muzycznej, językowej czy wychowania fizycznego, pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, a także nauczyciele organizujący zajęcia świetlicowe oraz prowadzący zajęcia rewalidacyjne. (źródło: Śląski Urząd Wojewódzki)

   1. Nie dla głupców

    Głupcy tacy jak ty i myślacy oraz inni o podobnym myśleniu. Nie życzę wam aby ktoś z awszej rodziny poważnie chorował na covid leżał w szpitalu a teraz ma płuca zniszcone chodzi z lekiem do psikania i na rehabilitacje. Bo jak się słyszy takich durni jak wy to życzę wam abyście doświadczyli wirusa ale w wersji hard. Wtedy napiszcie bałwany tu.

     1. Zapraszam takie osoby jak ty i MYŚLĄCY oraz im podobni od oddziały zakaźne. Żal takich ludzi bezmyślnych jak ci co bagatelizują sobie wirusa covid. Ale czasem oni się budzą, jak dotyka to poważnie ich rodziny lub ich samych. ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Gdyby głup[ota bolała, to byście się zgłosili do lekarza a tak to cierpia inni a was jak widać głupota nie boli. Obyście nie musieli korzystać z respiratora lub mieć uszkodzone poważnie płuca po przejściu wirusa.

  1. Trzeba niektórych zbadać czy mają pracę krwi czy w ….. Nauczanie zdalne lekcja 15 min.bo nauczycielka zmęczona. Ciekawe jak po feriach będzie zmęczona.

   1. Kolejna matulka ktora pisze nieprawde tylko po to by szkalować nauczycieli, , zajmij sie mateńko wychowaniem dzieci i mężem i skoncz pisac bzdury

 1. Zamiast wydawać pieniądze na testy, trzeba było zaszczepić wszystkich nauczycieli. Emeryci mogli jeszcze 2 tygodnie poczekać, bo i tak siedzą w domach. A kiedy dzieci wrócą do szkół, to przyniosą wirusa. To nieuniknione.

  1. Przestań babo pieprzyć głupoty…czytałem ż iluś tam nauczycieli ma covida po tych badaniach…to kto ich zaraził chyba nie dzieci bo 3 miesiące siedzą w domach!!! a emeryci nie mogą czekać…oni w porównaniu z nauczycielami dużo więcej przebywają poza domem niż ci “przepracowani” nauczyciele!!! zresztą wiem to po sobie robiąc dziennie po 10 km. pieszo. Więc może być odwrotnie jeśli nie przebadają nauczycieli!!!

 2. te badania zas sa prowokacja rzadu do nalozenia kolejnych obostrzen na nas. wymyslaja jakimis falszywimy testami zarazliwosc. i tak w kolko. polacy obudzcie sie .

 3. Te testy nic nie dadzą. Bo są kasetkowe tylko PCR. Dziś nie ma a za 4-5 dni juz bedzie mieć. Bo ten wirus do siedmiu dni się wylęga.

 4. To psu na budę bo teraz wykaże że nie jest niby chora a za 10 dni jak będa szły do szkoły już moze być zarażona a jak te panie co beda chore na przykład to przekażą dzieciom a one swoim domownikom.

  1. Wujek dobra rada

   W drugą stronę też to działa. Jak jakieś dziecko przyniesie do szkoły koronkę i pozaraża zdrowych nauczycieli a ci to przyniosą do domu. To czyja to będzie wina

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny