„Rząd odleciał…”

Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o rozpoczęciu dzisiaj, 7 września, pogotowia protestacyjnego na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Powodem jest coraz trudniejsza sytuacja finansowa gospodarstw domowych i drastyczne pogorszenie się kondycji przedsiębiorstw oraz brak realizacji przez rząd zapisów porozumień i umów społecznych.

fot. NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski

W uchwale o rozpoczęciu pogotowia zawarto postulaty dotyczące rozwiązań systemowych mających na celu obniżenie wysokich cen energii, czyli jednej z głównych przyczyn wysokiej inflacji.

„Jeżeli do połowy października te postulaty nie zostaną spełnione, to najpierw czeka nas akcja protestacyjną pod Śląskim Urzędem Wojewódzkim, a potem manifestacja „Solidarności” i być może innych związków zawodowych w Warszawie” – zapowiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” podczas briefingu prasowego w Katowicach.

Dominik Kolorz krytycznie ocenił dotychczasowe rządowe próby wyhamowania inflacji. „Niestety, z przykrością stwierdzamy, że rząd Prawa i Sprawiedliwości odleciał. Ja to oceniam jako taki syndrom drugiej kadencji, oczywiście, biorąc pod uwagę to, że jego działania odbywają się w ekstremalnie trudnych warunkach, bo najpierw pandemia, a w tej chwili wojna. Natomiast głównym grzechem rządu jest to, że słucha sam siebie, a nie słucha dobrych rad. To jest droga donikąd” – dodał przewodniczący. (źródło: NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski)

  1. Mamy, jak ogromna większość państw na świecie, chzarsko-masoński rząd (testem scalającym była światowa operacja wojskowa c19 – kto się nie dostosował z rządzących „zmarł” lub ma inne problemy…).
    Klaus Schwab (rodowe nazwisko na R.), którego słuchają wszystkie głowy państw powiedział, że „nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”.
    Jak ktoś czyta Biblię (z różnych przekładów), nie dziwi się…
    Były doradca ryżego a obecnie premier pisiorski powiedział, że będziemy pracować za miskę ryżu… Realizują swój światowy plan.
    Coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać, i nie bredzą o „teorii spisku”.

  2. Solidarność śląsko Dąbrowska na kogo wy teraz gracie, panie Kolorze pojeb,,,ło cię i tobie podobnym nie widzisz co dzieje się nie tylko w Europie po co to szczucie bo w Czechach protestują ,Czesi już dawno się sprzedali koncernom obcym w których zresztą i Polacy pracują siwa głową lecz pusta

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry