Rząd pozwoli pójść na basen

Ministerstwo Zdrowia jeszcze przed publikacją oficjalnego rządowego rozporządzenia poinformowało o planach poluzowania obostrzeń w dziedzinie sportu i szeroko pojętej kultury fizycznej. Dzięki temu więcej osób będzie mogło uprawiać sport na świeżym powietrzu, a ponadto na trybuny powrócą kibice. Co istotne, już od 1 maja zaistnieje możliwość korzystania z basenów.

Od 1 maja poluzowane zostaną obostrzenia dotyczące gry na otwartych obiektach sportowych. Od soboty limit ten wynosił będzie 50 osób. Ponadto na krytych obiektach sportowych (halach i lodowiskach) oraz basenach sport uprawiać będą mogły zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, jednak przy zachowaniu co najwyżej 50% obłożenia obiektu.

Od 15 maja rząd zezwoli obywatelom na zdjęcie maseczek na świeżym powietrzu, a to oznacza, że amatorzy wieczornego truchtu oraz kolarze nie będą już musieli dodatkowo pocić się w materiale na twarzy. Również od tego dnia na otwarte obiekty sportowe powrócą kibice w ilości 25% pojemności stadionu.

Od 29 maja obiekty sportowe (w tym również kryte) i baseny będą dostępne dla wszystkich chętnych, przy czym maksymalne ich obłożenie (razem z widownią) wyniesie 50%. Ponadto rządzący zezwolą na otwarcie siłowni, klubów fitness i solariów przy zachowaniu limitu jednej osoby na 15 m kw.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia (szczegóły >>)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?