Są! 22 miejsca parkingowe! Na Wielkopolskiej!

„22 miejsca parkingowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, powstały przy ulicy Wielkopolskiej” – cieszą się w jastrzębskim magistracie.

fot. archiwum (ul. Wielkopolska)

„Choć transport samochodowy do ekologicznych nie należy, każda inwestycja może wywierać większy bądź mniejszy wpływ na środowisko” – zauważają „filozoficznie” urzędnicy.

„W przypadku budowy parkingu przy ulicy Wielkopolskiej udało się go zminimalizować, dzięki zastosowaniu nawierzchni z kostki – tak zwanej hydrofugi. Nie bez powodu jest ona nazywana kostką ekologiczną. Jej szerokie spoiny zarośnięte trawą lub wypełnione grysem umożliwiają odprowadzenie wód opadowych bezpośrednio do podłoża. W ramach prac wykonano również oświetlenie parkingu” – dowiadujemy się.

Koszt robót wyniósł 427 666, 90 złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Co to są 22 miejsca parkingowe na tak wielkie osiedle? Pozostało na tym boisku jeszcze tyle miejsca, skoro i tak nie będzie tam boiska trzeba było zrobić na całości parking, proste. I tak z 22 miejsc zrobiło by się ze 60 a to już coś. Chociaż w Jastrzębiu ile by nie zrobiło by się miejsc i tak będzie mało, bo za chwile jedna rodzina z drugą kupią kolejne samochody i mamy to samo. Dziś nierzadko jedna rodzina ma 4 samochody na mieszkanie i potem parkuj sobie. Na ul. Pomorskiej też zlikwidowano boisko i będzie parking z dojazdem od strony Lidla.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis