Samotni w Święta Bożego Narodzenia?

Jastrzębscy dzielnicowi – st. sierż. Krzysztof Stencel oraz st. sierż. Tomasz Kubiński – wraz z pracownikiem socjalnym z Ośrodka Pomocy Społecznej Barbarą Kruszyk dostarczyli paczki z żywnością osobom bezdomnym oraz zachęcali do korzystania z dostępnych form pomocy.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Okres zimowy to czas szczególnie trudny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Pozostają wykluczeni społecznie z powodu sytuacji życiowej, chorób lub uzależnienia. Wiele z tych osób rozpoczynające się Święta Bożego Narodzenia spędzi samotnie, często szukając schronienia i ciepła w pustostanach lub altankach działkowych.

Los tych osób nie pozostaje obojętny dla jastrzębskich policjantów i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Niedawno odwiedzili oni bezdomnych z terenu miasta. Potrzebujący otrzymali paczki świąteczne z żywnością z długim terminem przydatności. Dla osób bezdomnych jest to nie tylko wsparcie rzeczowe, ale także sposób, aby choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach i trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Policjanci jak co roku apelują do mieszkańców Jastrzębia-zdroju o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów.

„Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 112 może komuś uratować życie” – apelują jastrzębscy stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. No i jak się miło zrobiło…
  Wpisy z przed Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, gdzie większość społeczeństwa uznaje się za wierzących i praktykujących chrześcijan.
  Wieczorem, 24-go może nawet byli na Pasterce śpiewać ku chwale imigrantów z przed 2 tys. lat, których syn, według ich wierzeń, wybawił ich od ognia piekielnego i dał im życie wieczne.
  W podzięce za to zaśpiewajcie jeszcze raz na następnej mszy synowi imigrantów z Nazaretu:
  Hosanna hosanna na wysokości…
  A ci biedni, bez pracy i pieniędzy – do piachu! A może by tak odrestaurować i uruchomić jakieś zabytki z okresu początku lat 40-tych XXw. …
  Po bandzie, wiem!
  Ale to tak „natchniony” tą Świąteczną atmosferą miłosierdzia…

 2. Powinno miasto otworzyć całodzienny na wodzisławskiej dom dla bezdomnych a nie o 8:00 muszą wychodzić pół dnia się wałęsać w zimę aby na 16:00 tam przyjść no to jest beznadziejne w innych miastach Wodzisław czy inne miasta mają całodzienne takie domy ale tylko w Jastrzębiu nie ma i to jest taka malutka klitka

 3. A ja podzielę się z bezdomnymi. To też ludzie. Dostaną ciepły posiłek i jeszcze coś na ząb. Życzę im, aby znaleźli dom.mieszkanka

  1. To im bardzo źle życzysz bo mieszkanie w domu czy w mieszkaniu wiąże się zawsze z jakimiś opłatami , rachunkami i obowiązkami a te lewusy pijackie ani myślą się wziąć do uczciwej roboty bo po co skoro tak wygodniej żyć na koszt podatników w ogrzewalni i dostawać prezenty pod nos.

   1. Czasem facet się żeni i nie piję ale przez kobietę się rozbije Bo jak dostanie jędzowata tą babę co tylko do roboty go goni bo kasę że mało mało

 4. Jakie oni mają problemy że muszę o nich zapominać ?? To są najbardziej wolni i pozbawieni jakichkolwiek problemów ,obowiązków i płaceniu za żywność, czynszu , rachunków jak każdy inny uczciwie pracujący podatnik z którego podatków te pasożyty żyją i mają na dodatek ochronę policji , urzędników UM i OPS-u .To jest ich świadomy wybór ,dociera to do zakutych łbów matek Teresek z Kalkuty??

  1. Żałosny człowieku Pamiętaj że jeszcze ciebie może coś w życiu spotkać różnie to bywa i wtedy takie matki z Kalkuty Teresy mogą podać ci kubek gorącej herbaty

   1. Jestem zapobiegawczy i nie leżę na zielonej trawce i nie walę w beret bo przecież tak najłatwiej i bez żadnych życiowych problemów.

 5. Dajcie im numery telefonów do pracodawców którzy ich zatrudnią , nierobów śmierdzących z zakwaterowaniem!!! Nie będą pozbawieni dachu nad głową a nie róbcie im prezentów z moich podatków a policja niech się zajmie bandytami i mlodocianą patologią w mieście bo widać że jak zwykle policja nie ma co robić z nudów.

  1. Dokładnie nieroby do potęgi, wszędzie brakuje ludzi do pracy a oni bezrobotni. A za maski też ich ścigacie bo to wasz główny cel,.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry