Sen-sa-cja! Mamy olimpijkę!!

Zuzanna Fujak z tatą Pawłem; fot. Facebook (arch.)

Takiej sensacji nie mieliśmy prawa spodziewać się… już teraz! Od kilku lat informujemy naszych Czytelników o sukcesach urodzonej w 2004 roku jastrzębianki Zuzanny Fujak, którą swego czasu określiliśmy mianem „jastrzębskiej Justyny Kowalczyk”. Po cichu liczyliśmy na to, że nasza biegaczka narciarska stanie kiedyś na olimpijskiej trasie, jednak braliśmy pod uwagę (raczej) rok 2026 z Igrzyskami Olimpijskimi w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo. Tymczasem ta dzielna dziewczyna pojedzie niebawem na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu!

Zuzanna Fujak, którą od zawsze wspierają niezwykle zaangażowani rodzice, Małgorzata i Paweł, wywalczyła sobie olimpijską kwalifikację za sprawą znakomitego występu (4. miejsce na 10 km klasykiem) podczas zakończonych w środę Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich w Zakopanem, o czym już informowaliśmy.

Selekcjoner Martin Bajciczak postanowił zabrać utalentowaną jastrzębiankę na zgrupowanie do Włoch, gdzie podjął ostateczną decyzję o jej olimpijskim debiucie. Zuzanna Fujak nie będzie tam rzecz jasna w gronie faworytek do czołowych lokat, jednak sam fakt, że już w 2022 roku doczekaliśmy się olimpijki rodem z ul. Kaszubskiej, córki pracownika KWK Zofiówka i uczennicy jastrzębskich szkół, to sprawa absolutnie sensacyjna!

Przypomnijmy, że Zuzanna Fujak od ponad pół dekady wygrywała zmagania w kolejnych kategoriach wiekowych młodziczek, juniorek młodszych i juniorek. Brylowała zarówno na trasach zimowych, jak w letnich zawodach nartorolkowych. Zanim trafiła do narciarstwa biegowego trenowała pływanie w płetwach w KS Nautilus, natomiast już jako narciarka reprezentowała kolejno kluby z Marklowic i Istebnej. W ostatnim sezonie z sukcesami startowała wśród seniorek i ma za sobą międzynarodowy debiut w Alpen Cup.

Zuzanna Fujak jest trzecią rodowitą jastrzębianką w historii, która wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich, po Annie Żemle-Krajewskiej (Ateny 2004) oraz Bartoszu Łosiaku (Rio 2016, Tokio 2020). Jest zarazem pierwszą naszą reprezentantką na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Gratulujemy Zuzannie oraz jej rodzicom. Szacunek za wytrwałość!

Źródło: pzn.pl


  1. Udowodniła i udowadnia,że wytrwałość, ciężką pracą i upór się opłacają. Są kluczem do osiągnięcia sukcesu. Brawo Zuzia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis