Senator dla ratowników

Jak ważna jest rola ratowników medycznych w walce z koronawirusem, nie trzeba nikogo przekonywać. To oni przejmują na siebie pierwsze działania i przewóz chorych do odpowiednich szpitali, co w obecnej sytuacji jest szczególnie trudne i niebezpieczne. Ich pracę w pełni docenia senator naszego regionu Ewa Gawęda, która podjęła działania uzyskania również dla nich zasłużonego wynagrodzenia.

„Bardzo się cieszę, że minister zdrowia Adam Niedzielski pozytywnie rozpatrzył moje postulaty i dodatkowe wynagrodzenie otrzymają także ratownicy medyczni oraz diagności. Za ich trud i poświęcenie w pełni na to zasługują” – komentuje senator Gawęda

W polskim parlamencie trwają prace nad poselskim projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym, związanym z wystąpieniem COVID-19. Dotyczy on między innymi dodatkowego wynagrodzenia dla medyków. Ustawa zakłada, że personel medyczny skierowany przez wojewodę do walki z epidemią będzie mógł liczyć na dodatki do pensji. Mowa tu o bonusach w wysokości 200% przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

Ustawą nie zostali objęci jednak ratownicy medyczni, transportujący osoby zarażone koronawirusem. Senator Ewa Gawęda poruszyła tę kwestię w Ministerstwie Zdrowia. „Bardzo ważne jest dla mnie, aby dodatkowe wynagrodzenie otrzymali również ratownicy medyczni, będący na pierwszej linii w walce z epidemią. Dlatego podjęłam starania w tym temacie”.

Po analizach Ministerstwa Zdrowia senator Gawęda uzyskała odpowiedź podsekretarza stanu Sławomira Gadomskiego: „Ustawa wprawdzie tego nie reguluje, chyba że mówimy o tych osobach delegowanych, ale już dziś mogę jednoznacznie złożyć pewną deklarację. Tuż po wejściu w życie ustawy skierujemy do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia polecenie objęcia ratownictwa tą zwyżką do 200%. Będzie to dotyczyło zespołów transportowych, ale nie tylko, bo również na przykład pracowników szpitalnych oddziałów ratunkowych, czyli w pełnym zakresie zabezpieczymy obszar ratownictwa medycznego”.

„Bardzo się cieszę, że minister zdrowia Adam Niedzielski pozytywnie rozpatrzył moje postulaty i dodatkowe wynagrodzenie otrzymają także ratownicy medyczni oraz diagności. Za ich trud i poświęcenie w pełni na to zasługują” – komentuje senator Gawęda.

Senator Ewa Gawęda podjęła również interwencję, dotyczącą wsparcia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Od wielu miesięcy placówka pracuje na najwyższych obrotach. Poparła postulaty dyrektor Sanepidu, dotyczące przyznania etatów 7 stażystom, jak również poprosiła o dodatkowe wsparcie ze strony WSSE w Katowicach. Nie wyklucza także możliwości interwencji w Ministerstwie Finansów, o ile zajdzie taka faktyczna potrzeba.

(materiał sponsorowany)

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny