Serce przepełnione dobrocią

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Przedstawiamy wam miejsce, którego do tej pory nie było na mapie miasta. Każdy potrzebujący może otrzymać zupełnie za darmo między innymi ubrania, środki czystości, pieluchy – także dla seniorów, akcesoria kuchenne czy artykuły szkolne dla dzieci. W „Sklepie Dobra” można otrzymać również żywność.

Pomysłodawczynią jest pani Agnieszka, która wraz ze swoim znajomymi zebrała siły i ruszyła z inicjatywą. „Nasze pierwsze zbiórki zaczęły się wraz z wybuchem wojny w Ukrainie. Ofertę kierowaliśmy do uchodźców. Później dostrzegliśmy, że pomoc potrzebna jest też innym mieszkańcom. Dlatego teraz w ‘Sklepie Dobra’ każdy potrzebujący uzyska wsparcie” – mówi pani Agnieszka.

Prowadzenie takiej działalności wiąże się z kosztami, na które nie stać wolontariuszy. „Poprosiliśmy o wsparcie panią prezydent i je otrzymaliśmy, za co bardzo dziękujemy. Dzięki temu nie musimy martwić się rachunkami, a możemy działać” – mówią członkowie komitetu.

Jak pomóc?

„Sklep Dobra” mieści się w przejściu podziemnym od strony ulicy Śląskiej. Czynny jest we wtorek, czwartek i piątek w godzinach 16.00-17.00. Wtedy też przyjmowane są wszystkie dary od mieszkańców. Warto zwrócić uwagę, aby była to odzież, zabawki czy inne przedmioty, które sprawią radość innym i będą rzeczywistą pomocą. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Serce przepełnione dobrocią”

  1. Fakt- prezydentka jest na wszystkich możliwych imprezach czy wydarzeniach miejskich i promuje się fotkami (może myśli, że jest taka piękna:). Szkoła, przedszkole- ona, budowa, remont-ona, itd, itp… No CELEBRYTKA jastrzębska! Za chwilę będzie w TVNie
    PS. Sklep “Dobra” jest fajnym pomysłem p.Agnieszki, a CELEBRYTKA nie daje lokalu i nie opłaca ze swoich pieniędzy, tylko z naszych podatków.

  2. Na zdjęciu głównym powinna być pomysłodawczyni, a nie znowu z buciorami wepchała się ta sama figura. Gratulacje Pani Agnieszko pomysłu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
“Towaaar przywieźli!!!”
"Towaaar przywieźli!!!"