Serio? Pojedziemy pociągiem do Warszawy?

„Opracowywana jest właśnie trasa przebiegu kolei przez nasze miasto w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu.

„W ubiegłym tygodniu, 23 grudnia, władze miasta spotkały się z przedstawicielami CPK. Zaplanowano wówczas konsultacje z mieszkańcami, dotyczące przebiegu trasy. Odbędą się one 11 lutego 2022 roku. Godzina i miejsce konsultacji zostaną jeszcze zapowiedziane” – dowiadujemy się.

„Inwestycje kolejowe CPK to łącznie prawie 1800 km nowych linii, które mają powstać do końca 2034 roku. Linia kolejowa projektowana w naszym mieście w ramach budowy CPK ma zapewnić przejazd na trasie Jastrzębie-Zdrój-Warszawa-Jastrzębie w ciągu 2 godzin, a pociągi po niej poruszające się mają osiągać prędkość do 250 km/h” – informują miejscy urzędnicy. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. To nie prawdopodobne jak mieszkańcy tego miasta byli przez poprzednie władze a teraz przez dzisiejsze są upodlone.
    Informacja typu:pojedzie pociąg z Jastrzębia-Zdroju staje się wydarzeniem typu pierwszego lotu w kosmos.

  2. w 2034 roku już nie będzie górników tylko niektóre kopalnie węgla koksującego, pracę będą sobie szanować i nie pojadą na strajki palić opon

  3. Wy zorganizujcie komunikację do onkologii w Gliwicach bo tam bez samochodu niema jak dojechać to problem dla starszych ludzi

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry