Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Setów pięć, ale punkcik jeden…

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie wykorzystali atutu własnego boiska i w hicie 8. kolejki PlusLigi przegrali po tie-breaku z Aluron Wartą Zawiercie (18:25, 25:17, 25:27, 25:16, 13:15). Za kluczowy moment zawodów należy uznać stratę przewagi w trzecim secie, w którym jastrzębianie prowadzili już 14:9, a mimo to zeszli z parkietu pokonani. Miejmy nadzieję, że na kolejne spotkanie nasi siatkarze zdecydowanie poprawią posługiwanie się swoją najskuteczniejszą dotychczas bronią, czyli zagrywką.

Pierwszy set to partia do zapomnienia lub… gruntownej analizy. Jastrzębianie nie potrafili wstrzelić się wspomnianą zagrywką, pozwalając gościom na ucieczkę na początku gry. W efekcie przy stanie 6:11 Andrea Gardini po raz pierwszy poprosił o czas, ale nie przyniosło to efektu. Goście nie oddali wypracowanej już przewagi, a seta zakończył nieudany serwis Jurija Gladyra.

W drugim secie mistrzowie Polski zagrali jak na mistrzów przystało. Po bloku Łukasza Wiśniewskiego na Miłoszu Zniszczole i asie Tomasza Fornala gospodarze objęli trzypunktowe prowadzenie (10:7), które rosło wraz z upływem czasu. Kluczowa dla losów tej partii okazała się skuteczna gra na bloku, dzięki któremu nasz zespół zatrzymał rywali przy akcjach na 17:10, 22:15 i 23:15.

W trzeciej odsłonie do pewnego momentu wszystko szło po myśli podopiecznych Andrei Gardiniego, którzy prowadzili nawet 14:9. Potem jednak Warta wróciła do gry i tym razem to u zawiercian zafunkcjonowała gra na bloku, na który nadziali się m.in. Tomasz Fornal i Trevor Clevenot. Niebawem z przewagi nic nie zostało, a efektem była walka punkt za punkt aż do rywalizacji na przewagi. Tę skutecznie zakończył asem Dawid Konarski.

W czwartym secie rozsierdzeni gospodarze nie dali gościom pograć. Pierwsze skrzypce grał głównie wprowadzony z ławki Jan Hadrava, po którego asie na 11:9 jastrzębianie oderwali się od rywali. Ostatecznie ta partia skończyła się pogromem do szesnastu.

Wydawało się, że mimo straty jednego punktu w tie-breaku Jastrzębski Węgiel pójdzie za ciosem. Tymczasem w połowie decydującej części gry po asie Dawida Konarskiego i ataku Facundo Conte rywale uzyskali dwa punkty przewagi (8:10). Wprawdzie nasz zespół wrócił jeszcze do gry asem Hadravy, jednak niebawem Czecha na siatce zablokował Miłosz Zniszczoł (12:14). Ostatnie słowo należało do Urosa Kovacevicia…

Mimo porażki z trzecią drużyną w tabeli podopieczni Andrei Gardiniego utrzymali pozycję wicelidera. Za tydzień pojadą bronić jej do Katowic, natomiast za półtora rozpoczną walkę w CEV Champions League domowym meczem z Hebarem Parazdżik.

20 listopada 2021, Jastrzębie-Zdrój, 14:45
Jastrzębski Węgiel – Aluron Warta Zawiercie 2:3 (18:25, 25:17, 25:27, 25:16, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) – Hadrava, Tervaportti.

Wpisy na temat “Setów pięć, ale punkcik jeden…”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.