Siedem sekund dramatu Białych

W sobotni wieczór hokeistki UKH Białe Jastrzębie przegrały na Jastorze z Cracovią Kraków po dogrywce 2:3 (2:0, 0:0, 0:2, d. 0:1). Emocjami z tego pojedynku dałoby się obdzielić kilka widowisk. Dość powiedzieć, że podopieczne Marka Kozyry po pierwszej tercji miały na tablicy wynik 2:0 (bramki zdobyły Wiktoria Kierc i Dominika Szymik), zaś gole doprowadzające do dogrywki straciły w 54. i 56. minucie. Jakby tego było mało, “Pasy” zdobyły zwycięską bramkę na… siedem sekund przed końcem doliczonego czasu gry.

Mimo porażki jastrzębianki pozostały liderkami grupy B Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, utrzymując bezpieczną przewagę nad trzecią w tabeli Cracovią. W fazie zasadniczej ma zostać rozegrana jeszcze trzecia runda, ale jej terminarza nadal nie znamy. Do fazy play-off awansują dwie najlepsze drużyny, które w ćwierćfinale zmierzą się z trzecią i czwartą ekipą “lepszej” grupy A.

28 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 19:30
UKH Białe Jastrzębie – Cracovia 1906 Kraków 2:3 d. (2:0, 0:0, 0:2, d. 0:1)
1:0 Kierc 07:19 5/4
2:0 Szymik (Szymura) 19:45 5/4
2:1 Synowiec 53:48
2:2 Solorz (Synowiec, Baran) 55:30
2:3 Niechwiej 64:53

Białe Jastrzębie: Radomska – Rostalska, Postel, Szymura, Szymik, Rduch – Bodzioch, Cywoniuk, Marchewka, Kierc, Karbowniczak – Piechaczek, Świerczek, Krzyżaniak.