Siła drużyny, siła wychowanków!

W środowym spotkaniu na Jastorze hokeiści JKH GKS Jastrzębie dali pokaz siły gry zespołowej oraz zaprezentowali korzyści ze stawiania na wychowanków. Po bardzo dobrym pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym ekipa trenera Roberta Kalabera pokonała Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) i tym samym objęła prowadzenie 1:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Oba gole dla gospodarzy były dziełem wychowanków JKH GKS – pierwszego zdobył urodzony w 1999 roku Dominik Paś, zaś wynik ustalił młodszy o rok Kamil Wałęga… przy wydatnym udziale Pasia. Bohaterem dnia po naszej stronie był także bramkarz Patrik Nechvatal, który zachował czyste konto i w paru sytuacjach spisał się na medal.

Jastrzębianie przystąpili do pierwszego meczu o półfinał bardzo skoncentrowani. Podopieczni Kalabera od początku ruszyli na bramkę rywali, udowadniając swoją przewagę golem wspomnianego Pasia. Dodajmy, że w tej sytuacji nie popisali się obrońcy Podhala, ale… to już nie nasz problem. Ponadto bardzo dyskusyjna była postawa arbitrów, którzy nie dostrzegli, że guma po strzale młodego jastrzębianina całym obwodem przekroczyła linię bramkową (było to widać nawet z trybun), w związku z czym musieli uciekać się do analizy wideo. Sytuacja była jednak o tyle kuriozalna, że mogli tego dokonać dopiero po zatrzymaniu gry, czyli po niemal… trzech minutach. Co więcej, niebawem arbitrzy popełnili kolejny błąd, gdy nie dostrzegli spalonego przy akcji Podhala, która zakończyła się uderzeniem Bartłomieja Neupauera w poprzeczkę. Dodajmy jeszcze, że w pierwszej tercji doszło do dwóch większych szarpanin, po których zaludniły się ławki kar.

W drugiej i trzeciej odsłonie JKH GKS dał pokaz kontroli nad widowiskiem. Niby Podhale starało się ugryźć wicelidera, ale w zasadzie było bezradne i dopiero w 53. minucie było w stanie poważniej zatrudnić Patrika Nechvatala, który zresztą bronił bardzo pewnie. Podkreślić warto także sytuację z 29. minuty, gdy grający w pięciu na pięciu jastrzębianie byli w stanie założyć rywalom zamek, który zwykle znamy z przewag. Drugiego i ostatniego tego dnia gola gospodarze zdobyli w 47. minucie i miało to miejsce – co ważne – podczas power-playa, który wcześniej bywał naszą “piętą Achillesową”. Spod niebieskiej uderzył Paś, a Wałęga znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, aby przeciąć tor lotu gumy i zmylić białoruskiego golkipera rywali Igora Brykuna.

Rezultat 2:0 należy uznać za sprawiedliwy i oddający przebieg zawodów. To naprawdę cieszy, że jastrzębianie są w tak dobrej dyspozycji właśnie w tym momencie sezonu. Obyśmy podobny optymizm mogli prezentować także jutro, za tydzień i… za miesiąc!

Drugi mecz z Podhalem już w czwartek o godz. 18:00. Potem rywalizacja przeniesie się do Nowego Targu.

24 lutego 2021, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Paś (Bryk) 7:31
2:0 Wałęga (Paś) 46:36 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Paś – Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.