Śląskie triumfy judoków Koki

Fot. Facebook / Klub Judo Koka

W sobotę w Bytomiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w judo, w których o medale walczyli juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy. Ekipa Klubu Judo Koka wyruszyła na te zawody ze sporymi nadziejami na medale i… nie zawiodła oczekiwań kibiców sportów i sztuk walki. Podopieczni Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego wywalczyli bowiem w Bytomiu cztery złote i trzy brązowe medale!

Na najwyższych stopniach podium w Bytomiu stanęli Kinga Nowak, Karina Grzywacz, Jakub Garus i Bartosz Moćkun, a medalowy dorobek Koki uzupełnili brązami Anna Kutyła, Maksymilian Buczak i Maciej Matyja.

Ponadto tuż za podium znaleźli się Igor Wcisło i Dominik Buczak (czwarte lokaty) oraz Alicja Lada i Dominik Orszulik (piąte pozycje). Punktowane miejsca w czołowych ósemkach zajęli także Yann Bujak i Oliwier Szefer.

To pierwsza tak poważna impreza judo w naszym regionie po poluzowaniu obostrzeń przez rząd, które uderzały głównie w sport amatorski i młodzieżowy. Dodajmy, że w ramach zachowania zasad bezpieczeństwa zawody w Bytomiu odbywały się w dwóch sesjach: dopołudniowej (młodzicy) oraz popołudniowej (juniorzy i juniorzy młodsi).

Źródło: Facebook / Klub Judo Koka

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny