SM: “Nie stwierdziliśmy niszczenia infrastruktury”

„W związku z nasilającymi się aktami wandalizmu na Żelaznym Szlaku Rowerowym, zwracamy się z apelem do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju o informowanie policji o niepokojących zdarzeniach” – czytamy na stronie KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Ten krótki cytat pojawił się na naszej stronie zaledwie kilka dni temu. I „zainspirował” nas, aby zadać kilka pytań strażnikom miejskim. Czy ten obszar jest patrolowany regularnie przez strażników miejskich? Czy Straż Miejska może pochwalić się jakimiś sukcesami na polu walki z wandalami z Żelaznego Szlaku? Czy teren jest objęty systemem monitoringu, a może instalację takiego systemu planuje się w najbliższym czasie?

„Teren Żelaznego Szlaku Rowerowego nadzorowany jest przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej z takim samym nasileniem i częstotliwością jak pozostałe tereny leżące w granicach administracyjnych miasta. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że ilość patroli kierowanych na Żelazny Szlak uzależniona jest od stanu osobowego jednostki oraz priorytetów realizowanych zadań. Podczas wykonywanych kontroli Żelaznego Szlaku Rowerowego, Straż Miejska nie stwierdziła niszczenia jego infrastruktury. Szlak nie jest objęty systemem monitoringu wizyjnego miasta, a Straż Miejska nie posiada takiej wiedzy, kiedy i czy będzie nim objęty” – słyszymy w Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak udało nam się dowiedzieć, miasto rozważa montaż fotopułapek na Żelaznym Szlaku Rowerowym, a w miejscach, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie doprowadzona jest linia energetyczna – możliwość zainstalowania monitoringu wizyjnego.

  1. “Teren Żelaznego Szlaku Rowerowego nadzorowany jest przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej z takim samym nasileniem i częstotliwością jak pozostałe tereny leżące w granicach administracyjnych miasta”- czyli w ogóle, tylko tak pięknie powiedziane…..

  2. Don Chuan Delamor

    Ku**a! To my mamy jeszcze SM w Jbiu? :O
    Myslalem, ze dawno ich rozwiazali bo nawet ich nie widac na miescie. Moze z rok temu ostatni raz.

  3. Coś te strażniki miejskie są strasznie leniwe w dopilnowani czego kolwiek. To może żeby zarobili na swoje pensje płacone z naszych podatków wysłać ich do zbierania kup po psach? Nie muszą niczego doglądać i pilnować tylko zbierać. To chyba potrafią. A jak nie to rozwiązać ten niepotrzebny twór bo i tak nic nie robią to po co ich utrzymywać.

  4. Obok mnie na wysokości Konduktorskiej 50 “wymontowano” taki stolik jak na zdjęciu. Aż się prosi o patrol od czasu do czasu, latem w godzinach przedwieczornych. Zwrócisz sam uwagę to się pytają czy chcę mieć “wyszklone” okna.

  5. Jaka straż miejska, siedzą w UM i nic nie robią, jak mają zrobić patrol po żelaznym szlaku pieszo by się zmęczyli, kto ich widział by robili obchód

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny