SM: „Nie stwierdziliśmy niszczenia infrastruktury”

„W związku z nasilającymi się aktami wandalizmu na Żelaznym Szlaku Rowerowym, zwracamy się z apelem do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju o informowanie policji o niepokojących zdarzeniach” – czytamy na stronie KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Ten krótki cytat pojawił się na naszej stronie zaledwie kilka dni temu. I „zainspirował” nas, aby zadać kilka pytań strażnikom miejskim. Czy ten obszar jest patrolowany regularnie przez strażników miejskich? Czy Straż Miejska może pochwalić się jakimiś sukcesami na polu walki z wandalami z Żelaznego Szlaku? Czy teren jest objęty systemem monitoringu, a może instalację takiego systemu planuje się w najbliższym czasie?

„Teren Żelaznego Szlaku Rowerowego nadzorowany jest przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej z takim samym nasileniem i częstotliwością jak pozostałe tereny leżące w granicach administracyjnych miasta. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że ilość patroli kierowanych na Żelazny Szlak uzależniona jest od stanu osobowego jednostki oraz priorytetów realizowanych zadań. Podczas wykonywanych kontroli Żelaznego Szlaku Rowerowego, Straż Miejska nie stwierdziła niszczenia jego infrastruktury. Szlak nie jest objęty systemem monitoringu wizyjnego miasta, a Straż Miejska nie posiada takiej wiedzy, kiedy i czy będzie nim objęty” – słyszymy w Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak udało nam się dowiedzieć, miasto rozważa montaż fotopułapek na Żelaznym Szlaku Rowerowym, a w miejscach, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie doprowadzona jest linia energetyczna – możliwość zainstalowania monitoringu wizyjnego.

  1. „Teren Żelaznego Szlaku Rowerowego nadzorowany jest przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej z takim samym nasileniem i częstotliwością jak pozostałe tereny leżące w granicach administracyjnych miasta”- czyli w ogóle, tylko tak pięknie powiedziane…..

  2. Don Chuan Delamor

    Ku**a! To my mamy jeszcze SM w Jbiu? :O
    Myslalem, ze dawno ich rozwiazali bo nawet ich nie widac na miescie. Moze z rok temu ostatni raz.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry