Śmiertelne “żniwo”. Nie żyje jastrzębianin

fot. Śląska Policja

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 29 października, na żorskim odcinku autostrady A1. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renault trafic 50-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył hyundaia. Ten z kolei siłą uderzenia zderzył się z jadącym przed nim renault master, który „wjechał” następnie w tył skody.

W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń ciała doznał 50-letni kierowca pierwszego z pojazdów, a także 60-latek jadący hyundaiem, w związku z czym obaj zostali przetransportowani do szpitala. 63-latkowi z Rawicza kierującemu drugim renault oraz 30-letniej Czeszce jadącej skodą na szczęście nic się nie stało.

Niestety, obrażenia, jakich doznał 60-letni jastrzębianin, były na tyle poważne, że mężczyzna pomimo udzielonej pomoc zmarł.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Wiadomo, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. (źródło: KMP Żory)

Wpisy na temat “Śmiertelne “żniwo”. Nie żyje jastrzębianin”

 1. Smutne
  Jazda zaraz za poprzedzającym samochodem, zawsze jest niebezpieczna. Nowy przepis mówi wyraźnie. Odległość minimalna jaka musi być zachowana to prędkość jazdy dzielona przez 2. Jak jedziemy 100 km/godz to musimy jechać za poprzedzającym samochodem 50 m od niego. Zauważyłem, że kobiety nie zważają na ten przepis. Na włączenie lewego kierunkowskazu, pokazującego “wyprzedź mnie” nie reagują bo nie znają tego znaku lubo boją się wyprzedzać na autostradzie.

  1. ” …Na włączenie lewego kierunkowskazu, pokazującego “wyprzedź mnie” nie reagują bo nie znają tego znaku…”

   Gdzieś ty pseudo kierowco znalazł w KRD taki przepis?

   A inna sprawa to że na Wielkanoc, Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie wpadają na drogi ludzie którzy w inne dni nie wyjeżdżają dalej niż za drzwi garażowe aby swoje cudo techniki umyć. Niestety mamy postęp cywilizacyjny, sporo aut na drogach a co za tym idzie natężenie ruchu wielkie. Ludzie nauczeni jazdy w latach `80 gdzie na osiedlu było 5 aut a w obecnych czasach nie rzadko w rodzinie jednej są 4 auta. Nie dają teraz rady w ruchu drogowym.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis